Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Červen 2018

Úterý 5. června

6. června 2018 v 13:25 | Dorian-gray
Ráno klasika v Ústí, v obědní pauze jsem jel na Popradskou se trochu vyspat, pak se vrátil do práce na dvě těžký biopsie a pak jsem spal ještě chvíli v práci. V České Třebové cosi opravují, tak se pravidelně zastavuju až v Lidlu v Moravské. Cestou do Olomouce jsem se tentokrát necpat, protože jsem se v klidu najed už na parkovišti. Na místě v práci jsem na popisovně potkal docenta, dal se se mnou do řeči a bylo to milé setkání, jedno z těch které můžou člověka posunout a uplně přehodit výhybku jeho života. Nabídl mi tykání. Tak uvidíme co z toho vyleze, když nic, tak taky dobrý. Říkal jestli bych neměl zájem o nějakou práci pro FN Ostrava na dálku, no samo že bych takový zájem měl, mám si to rozmyslet a dát mu vědět. Večer, po návratu domů jsem se ještě balil na zítřejší odejzd na vodu, plenil jsem přitom ledničku a nosil věci sem a tam a tam a sem.

Pondělí 4. června

6. června 2018 v 13:18 | Dorian-gray
Dopoledne práce v Ústí tak jako vždy, pak jsem se rychle vracel domů abych stihl Ninu vyzvednout ve školní družině co nejdřív, přesunuli jsme se pak na Melantrichovu, kde byla ještě Vykydalová, ta ale šla rovnou pryč, Nina si tam hrála s Maxem, honila ho a oba u toho hrozně ječeli, tak jsem je drbal. Pak jsme jeli pro Sašu a k našim, děcka si tam nějak hráli a já jsem pak hodil Sašouse do kroužku, Nina chtěla jet se mnou asi aby na mně dohlédla (ta její matka je fakt mrdlá). Ema byla dneska na nějaké horské chatě na jazykovým kurzu. Ty dvě jsem pak rád v šest odevzdal a šel domů. Nebylo co dělat a tak jsem vyrazil ještě na kolo, říkal jsem si že nebudu kvaltovat, ale mně to pak nikdy nedá a na vrcholu Traťovky mám vždy jazyk na vestě, dnes teda 32:20. Doma jsem potom zkoušel nainstalovat projektor na venkovní promítání, a setkalo se to s úspěchem, takže při dobrém počasí to můžem takhle praktikovat. Spala u nás mladá od učitelky a slepičího muže, Vali byla šťastná a my taky, před spaním jsem vypil flašku vína.

Neděle 3. června

4. června 2018 v 9:41 | Dorian-gray
Dnes jsme se vyhrabali z postele asi v deset, chtěli jsme dnes jít k Martinu Bílkovi na návštěvu, já chtěl na kole a M že by tam dojela autem. Nakonec ale pršelo, tak jsme jeli autem všichni. Vzali jsme to přes Habermannovu vilu, kde jsme obědvali. Udělal jsem scénu v Hypernově, kde jsem se snažil Martinovi koupit něco na pití a jídlo jako dar. Byly tam dlouhý fronty u pokladen a já se postavil do jedné z ních a navíc mi řekli že mám jít jinam že tuhle pokladnu zavírají. Vyčetl jsem jim jak můžou zavírat pokladnu když mají tady tolik lidí. A dál jsem tam stál a romýšlel se asi půl minuty, pak jsem položil svůj nákup na zem a přelezel nějakou zábranu a jako že jdu pryč. Ale zastavil mně chlap z ochranky a něco mi povídá, já na to že si nic nekupuju a ať mně pustí ven, no on cosi že to bylo naposledy nebo co. Debilové. U Martina to bylo v pohodě, nikdo se nepohádal a panovala všeobecná pohoda. Odpoledne jsem rovnou od Bílků dojel na volejbal (teda M mě dovezla), ten se tentokrát mimořádně vydařil a hrálo se moc dobře a i to vypadalo jako sport. Pak na pivo a do nemocnice a domů. Klasika.

Sobota 2. června

4. června 2018 v 9:35 | Dorian-gray
Protože jsme večer ponocovali, tak jsem ráno málem zaspal, ale i tak jsem to dobře stihl, protože dávám cestu do práce až k parkovišti asi za 40 minut. Když jsem to tam dodělal, tak jsem jel za naší rodinkou do Šumperka do parku kde byly slavnosti města. Vojáci v historických uniformách všecho druhu, stánky s pivem, a asi i to hrozné malování na obličej. Jo a taky prodavači různých zbytečných cetek. Dal jsem si dvě piva a něco k jídlu, pak jsem se byl projet na kole (rekord 32:16) a pak jsem se tam vrátil dolil to ještě pár Holbama a zůstali jsme až do deseti, kdy byla celá akce zakončena ohňostrojem. Max u toho usnul a ani se moc těch ran nebál.

Pátek 1. června

4. června 2018 v 9:32 | Dorian-gray
Do práce jsem denska vezl Romanu, na rozdíl od jiných pátku jsem to dnes zvládl bez nervů, tu záplavu sonografií, co mně v práci čekala. Ještě před dvanáctou jsem teda byl v bytě a mohl jsem si pospat, odpoledne jsem ve 3, vyrazil do Olomouce na MR a kolem deváté už jsem byl zase doma. Max asi spal u našich, protože M byla na biblické škole v Prostějově. Říkala že ju serou lidi, jako Leona, Věra, no a jasně že i ta pipina amorfní sliz, která všude říká to svoje vlezlé "dobrý den". Večer jsme ponocovali až do půlnoci a nemohli usnout.

Čtvrtek 31. května

1. června 2018 v 18:16 | Dorian-gray
Dneska ráno jsem vstával o půl šesté po zazvonění budíku totálně zmaten, musel jsem se podívat do kalendáře co je za den a složitě si domyslet že se nic neděje a můži si v klidu zas lehnout do postele a usnout na dalších x hodin. Ráno jsme se ještě dodívali na zbytek toho filmu, pak jsem se jel projet na kole tak na hodinu a něco, svou oblíbenou trasu přes Traťovku. Kolem jedenácté Olina přivezla Maxe, který u ní dnes spal a pak jsme v půl třetí šli na základku, měli tam nějaký dětský den se soutěžemi a opíkáním buřtů. Doma jsme mezi tím ještě dopouštěli bazén a koupali se v tý studený vodě, ale byla to bomba, páč bylo děsný horko. Na tom dětským dnu jsme si sedli do stínu a kolem nás běhali ty dětičky a plnily svoje všemožné úkoly, byl tam i skákací hrad. No Max tam naštěstí nechtěl, tak bylo o starost míň, a malování na obličej, ten mor moderní doby zde tentokrát neměli, ale byla cukrová vata - což je taky řádně mrdlá věc. Potkali jsme tam Kataru, byla sama, tak jí říkám "Zdar ne!", cosi blekotala o tom jesli jsem četl její mail, ale já ho nečet, její debilní maily rovnou mažu, tyhle produkty jejího samotou zdeptaného mozku nemá smysl obdarovat svou pozorností. Musím říct že byla notně tlustá a měla s sebou knihu, kterou pořád četla, to asi aby tam nebyla tak zoufale sama. Po skončení akce, Vali jsme tam nechali s paní Goebbelsovou jsme šli domů a pak na pár piv do Palerma, tam jsme potkali i Pepu a hodili řeč. Cestou domů jsem se ještě zastavil u našich pro pumpičku na bazén a vypil ještě jedno pívo. Doma jsme se pak zkoušeli ještě dívat na Gomoru, ale prozměnu jsem u toho usnul...

Středa 30. května

1. června 2018 v 18:05 | Dorian-gray
Dneska v práci asi celkem pohoda, pak jsem šel spát a jako vždy se budím kolem třetí odpoledne a vyrážím autem do Olomouce do práce. Tam se to asi trochu protáhlo, protože Katka Spáčilová nabrala nějaký zpoždění na kozách. Večer jsem dorazil domů a vypili jsme lahev prosecca a dívali se na Penzion pro svobodné pány, na filmovou verzi z r. 1967, a musím povědět že to bylo o dost lepší než ted xindl co jsme viděli v divadle onehdá, ale i tak to byla cypovina. Usnul jsem u toho protože jsem byl groggy.