Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Květen 2016

Pátek 27.5.

31. května 2016 v 7:21 | Dorian-gray
Ráno jsem jel do práce vlakem, protože jsem tam měl od středy nechaný auto. Včera jsem si s tou píčou katarou dojednal teda že dneska budu mít děti u sebe a taky o víkendu. Takže jsem se pro ně vrátil z Ústí z práce, vyzvedl jsem je ve školách, teda vlastně jen Sašu protože ty druhý dvě vyzvedl taťka protože to chtěl. Ema byla nějaká protivná, ale nestíhal jsem to řešit protože jsem odjížděl jako ostatně často zase na večerní směnu na magnet. Když jsem se večer kolem deváté vrátil domů tak už to bylo celkem ok, uspával jsem děti a četl jim pohádku. Po desáté přišel Janáček, náš první host v historii airbnb tak jsem ho uvedl a ubytoval. Nemohl jsem večer moc zakalit protože ráno ještě musím brzo vstávat.

Čtvrtek 26.5.

27. května 2016 v 10:23 | Dorian-gray
Ráno jsme se museli vymotat z postele dřív protože jsme jeli na 10h do Zábřeha na evangelickým farářem kvůli zamýšlenému Maxovu křtu. Setkání s ním bylo celkem příjemné, není to asi žádný magor, nebo tak alespoň nepůsobí, přítomni byli i Jirglovi včetně Heidi. Po schůzce jsme šli do restaurace Santorini na oběd, na obědové menu, kde byly tagliatelle a já si dal rybí špíz. Odpoledne jsem doma trochu uklízel kvůli tomu plánovému příjezdu hosta na zítřejší večer, má přijet jakejsi borec, co jde na Spartan race do Koutů, je z Prahy a přespí u nás jako první klient přes Airbnb. Odpoledne jsem si půjčil kufráče od Markéty a jel do práce na magnet, tam to proběhlo celkem dobře ačkoliv byly tři kolena a tedy celkem hodně psaní. Ale co, od jednoho kolene jsem dostal flašku vína, tak mně to udělalo radost. Večer jsme tu láhvi s M vypili, teda hlavně já, nemusím se bát protože zítra jedu ráno vlakem, neboť auto stále zůstavá v Ústí už od včerejška. Spát jsme šli až v půl dvanácté. Jo a dneska taky JUDr. Koláková podala to předběžné opatření a návrh na úpravu styku s dětma na soud.

Středa 25.5.

27. května 2016 v 10:09 | Dorian-gray
Dnes bylo počasí o něco lepší než včera, tak jsem do práce zase přivezl kolo v naději že na něho odpoledne nasednu, tak se i stalo. Prvně bylo pod mrakem ale pak se to zlepšilo ještě víc a svítilo sluníčko. Udělal jsem na cestě dvě zastávky, někde v Čermné a taky pak ve Štítech, jelo se velmi dobře a kopce, kde jsem minule myslel že chcípnu, jsem dnes vyjel úplně energicky a bez potíží, na cestu jsem si koupil litr kofoly a vzal nějakou čokoládu, jako energetická zásoba to stačilo, abych se vyhnul Bludovskému kopci tak jsem to vzal přes Bludoveček, doma jsem byl za 2:13. Valerie měla dnes nějaké vystoupení kdesi a my jsme předtím byli v Tuli na víně a kafi, tam jsme potkali Kubu Jirgla a taky Štěpána Malce se ženou, ten se na nás tvářil mile a obdivoval Maxe. Markéta pak šla na to vystoupení a já se procházel s Maxem po městě, dal jsem si u Cakira hamburgr a zašpinil jsem s ním celej kočár a pak jsem dal ještě zmrzlinu jahodovou točenou. U komína jsme pak pokali právničku Martinu M s Lucinkou. Valerie dnes spala u nás a večer před spaním strašně řvala a byla na nervy.

Úterý 24.5.

27. května 2016 v 9:56 | Dorian-gray
Ráno vezu Sašu do školky, vstávání bylo v pohodě, vezu s sebou i kolo protože odpoledne chcu jet domů na něm. Ale počasí se během dopoledne v Ústí značně zeškaredilo a začala i bouřka. Tak jsem to vzdal a jel jsem radši zase autem. Předtím ovšem jsem měl dlouhý hovor se Zdeňkou a povídali jsme si o práci a o tom jak to nyní běží po smrti H. Říkala že už slyšela že je firma na prodej a že se na to spěchá, a podivovala se tomu jak tyto drby vznikají, vždyť ona sama o ničem takovém neví. Taky říkala že dcera od H prohrála děti u soudu po rozchodu s mužem a taky říkala že se musíme více zamyslet nad tím jak mně odměňovat, abychom nevykrmovali toiik ten náš stát na daních. Když jsem se vrátil domů byl jsem strašně unavený a musel jsem jít na chvíli spát a asi jsem se i válel s M, a co bylo potom už si nemůžu vzpomenout. Je možné, že jsme se dívali na film Caravaggio.

Pondělí 23.5.

24. května 2016 v 9:59 | Dorian-gray
Dnešní dopoledne v práci jsem strávil tím že mimo povinnou diagnostickou činnost jsem psal s Katarou zprávy, kde bylo patrné že ona, navzdory tomu že mi zakázala se s dětma stýkat, pro ně dnes nemá hlídání a potřebuje k tomu přesvědčit mně. Vlastně se tato disputace táhne už od nedělního večera. Bylo to vážně trapné, jak nechtěla napsat jestli bych nebyl tak hodný a nepohlídal je, nebo že mně prosí, nebo že odvolává svůj neuvážený zákaz. Ale nevadí, nakonec jsem napsal že teda ano, že děcka ale vyzvedne Markéta. A jak jsme pak šli pro Sašu tak jsme taky zapsali do školky že M může děcka vyzvedávat kdykoliv. Holky jsme teda dneska měli všechńy a ony si krasně hrály u nás za zahradě s pumpičkou na balonky, ty jsme plnili vodou a házelí po sobě, vyhodil jsem ho vysoko nahoru a nechal si ho rozprsknout o hlavu, byla to velká legrace až na nás ta piča šedivá odvedle zas řvala, ale co, my na ní serem. Potom jsem šli chvíli do města na zmrzlinu a na ledovou tříšť a holky se tam smály maturantům na tablech, jak mají hlavu jak meloun, nebo jak banán, nebo nos jak hrušku. Markéta byla mezitím u Hansela, protože jí bolí břicho a píchá a pálí ji tam. Večer jsem udělal těstoviny a holky to kupodivu jedly, a i jim chutnalo, a pak jsem v posteli četl dlouhou pohádku. Taky se dnes stalo to, že mi Emča dala přání pro tatínka, kde píše abych byl pořád její a hodný a šikovný a tak dále a bylo to vážně moc dojemné a hezké. A Markéta mi s dětma moc pomáhá.

Neděle 22.5.

24. května 2016 v 9:04 | Dorian-gray
Tento den jsem také původně chtěl jet projet svého Viliera, ale nakonec na to nebyl čas a ani to nevadilo, vstali jsme snad ještě později než včera, prostě se nám nechtělo ven a čas běžel a běžel, ale potom jsme se celkem rychle vymanili z domu a šli na procházku. Autem na Krásné a pak lesem, po mé trase kde jsem dríve běhával na Traťovku, bylo to dost do kopce a bylo velké teplo, ale měli jsme s sebou jídlo a Maxův kočárek má velký kola, takže mu nedělalo problém projet po polní cestě, no ale tlačit jsem ho teda musel to zas jo. V lese bylo krásně, povídali jsme si a nepohádali jsme se u toho. Na Traťovce jsme se ani nezastavovali, protože tam stejně nic není. Dole v Hraběšicích jsme se byli podívat u Petra. No vážení to byl pro mne hlavní zážitek z dnešního dne. Zahrada plná totálního harampádí a různýho bordleu a veteše, kde v polorozpadlé pergole, dá li se tomu tak říct, sedí vyhublý, vyhulený, značně unavený Petr a milé nás vítá, říkal. že v noci bubnoval s kámoškou a celou dobu nespal, a že teď už se mu chce, Lada je někde na výletě a neví se kde. Markéta se pak chtěla jít podívat dovnitř do domu, protože tam kdysi před léty chodívala za babičkou a dědou, než v domě začal bydlet Petr. Vymluvila se že musí přebalit Maxe. Vevnitř to bylo snad ještě zajímavější než venku, vypadalo to tam jako v jeskyni, očouzené zdi, stará hnusná kamna, bordel, odpojený od elektriky a od vody. Ale M říkala že byla z toho vnitřku překvapená, že čekala že to bude ještě horší. Pak jsme se stavili v Hraběšicích v hospodě na pivu a taky na krásným v Hospodě na brambory. Domů jsme se dostali kolem 4h, a za chvíli přišla Růža ze Štítů, já musel na volejbal, ten byl dnes moc pěkný, pak jsem musel do hospody a na druhý čtení. Večer jsem byl totál groggy.

Sobota 21.5.

24. května 2016 v 8:49 | Dorian-gray

Máme jasné důvody vstávat o trochu později, rodiče spali dnes u nás a ráno ještě zůstali na oběd, my jsme s M ráno ještě šli nakoupit nějaké věci na dnešní odpolední plánovanou grilovačku a já se jel kolem poledne projet na kole. Tentokráte jsem to dal na Traťovku za 31:37, ale do kopce pořád ještě dosti chcípám. Vrátil jsem se a naši zrovna odcházeli. Kuba s Margaretou naštěstí nestíhali a přišli tedy o něco později nakonec až na 3h. No alespoň jsme to mohli trochu připravit, ale ne moc, jen trochu. Měli jsme takový kapesní gril, který jsme si půjčili od babičky Oliny, byl rozkládací na krátkých nožičkách. Po příchodu hosti jsem tam nasypal uhlí a podpalovač a začali jsme, bylo mi divné dávat to na koberec, ale ostatní říkali že to je v pohodě a že nemám mít strach. No koberec pod grilem začal po chvíli znatelně černat, podložili jsme tedy gril ještě kameny aby náhodou nedošlo ke vznícení, a to taky nedošlo. Dělali jsme krkovičku, kuřata, cuketu a hermelíny a tuze dobře jsme se najedli, povídali jsme si a pili u toho pivo a citronovou becherovku. Potom a to bylo už k večeru jsme šli ještě Jirglovy doprovodit domů a vraceli jsme se pěkně procházkou přes město a bylo to moc fajn, bylo už po osmé, pak večer jsme už dělali nevím co, nemůžu si vzpomenout.

Pátek 20.5.

24. května 2016 v 8:37 | Dorian-gray
V práci dneka hustota, protože jsem musel udělat v krátkém čase hodně činností, neb jsem už kolem půl jedenácté vyrážel do olomouce. Ale kupodivu jsem to celkem všechno stihl, taky jsem probral se Zdeňkou problematiku dovolených na červen, kde budu potřebovat spoustu volna pro magnet a taky jsme s Dr. Krmelou odeslali audit, tedy jestli mně pamět nešálí. Na rezonanci jsem si poctivě odkroutil svých pět hodin a jel jsem domů. Ostatní byli dneska v Ostravě na zlaté tretře, kde závodila Emička. Běžela dvoustovku a byla zařazená v nejsilnějším běhu, tam dle kamerového záznamu doběhla poslední, ale ve slušném čase kolem 35,5s, který by mohl být ještě lepší nebýt zaváhání ve strkanici na startu a mírné taktické nevyzrálosti, která se ale dá čekat u osmiletého děcka, ale Emča byla šťastná a my na ni moc hrdí. Rodiče s Markétou se v Ostarvě potkali s Vierou a ta koza je ani nepozdravila, večer jsme pak měli prdel z toho jak se V málem propadla do země když se s nimi potkala, prý úplně zbělela a bylo jí to maxímálně trapné. Doma jsme to celé pak oslavovalí a pili víno až do jedné hodin ranní.

Čtvrtek 19.5.

20. května 2016 v 19:23 | Dorian-gray
Ráno jsem musel už na 8:30 za právničkou, včera jsem kvůli tomu hledal nějaký papíry jak blbec a vůbec jsem je nemohl najít, hlavně šlo o jakejsi dokument ze sociálky, ale nakonec jsem to někde zabordelený našel. S paní doktorkou jsem se na všem domluvil a spokojeně šel domů. Podáme teda předběžné opatření abychom tu problematiku dětí nějak konečně rozlouskli. Dnes jsem jel na dvanáctou do Olomouce do práce, tam mi volala M a říkala cosi že je strašně vytočená že si Katara nějak přehodila rekonstrukci té své smradlavé ordinace, nebo co. No vylplynulo z toho že jsme se brutálně pohádali, M mi spala že je jí ze mně na blití, a já jsem jí říkal že tu situaci nezvládá a že s takovou není moje žena, jesli se ke mně bude takto chovat. Ale nakonec jsme se celkem zase udobřili, ale já jsem myslel že mně mrskne jak jsem byl nasranej, jako byl jsem vážně šíleně vytočenej, během cesty domů jsme si volali a zlepšilo se to a po příjezdu domů už to bylo dobrý a spíš jsme se objímali než co jiného, no uvidíme co přinesou další dny. Dnes už jsem nějakej chlast sehnal a přivezl domů. Právě v okamžiku jak jsem to víno kupoval tak se rozlétlo světem že ČR byla vyřazena ve čtvrtfinále MS v hokeji v Rusku s USA na nájezdy.

Středa 18.5.

20. května 2016 v 19:14 | Dorian-gray
Dnes jedu do práce vlakem, ráno to má trochu sekeru, tak přicházím až asi za deset osm. Popracoval jsem pak jsem zadával ty včera nalezené in situ karcinomy do počítače a pak jsem zase šel na vlak abych to stihl do Olomouce, ten měl pak taky pěknou sekeru, tak jsem si už potom nešel do města, jen jsem si v Senimu koupil dva litry kokakoly a nějaký jídlo aby mi to v práci líp ubíhalo. Zpátky jsem jel svým oblíbeným rychlíkem 120 EC. Markéta už byla doma a chtěla abych koupil cestou nějaký chlast, ale už to nešlo protože bylo pozdě večer a vše už bylo zavřené. Tak to skončilo u jednoho loku slívovice. Byl jsem večer už hodně moc unavený, ještě jsme se chvíli váleli a pak usnuli.

Úterý 17.5.

20. května 2016 v 19:07 | Dorian-gray
AAh tak už si vzpomínám co bylo tento den. Přijel jsem do práce a několik hodin jsem se věnoval jen práci, byl jsem nabručený na M kvůli tomu včerejšku a tak, ale asi už kolem 11 jsem to nevydržel a přihlásil se do pošty a postupně jsme si začali psát, a nakonec jsem se celkem udobřili. Odpoledne přišel Krmela a jako že projedeme ještě ten audit, zjistili jsme že nám chybí in situ karcinomy, takže to ještě nemůžem odeslat, zkusil jsem tedy prohledat celý ten rok od dubna do dubna s tím že snad jeden dva najdu, prdlajs našel jsem jich rovnou asi 7, a všechny to byly úplně drobné léze a všechy byly dělány Uvabem. Odpoledne jsem dojel domů, válel jsem se s hodnou M v posteli a ona pak odjela do Kuřima za našima, protože zítra tam má vyšetření na hematologii skrze tu divnou srážlivost. Večer jsem ještě psal kupní smlouvu na byt na Komenského a taky jsem psal na FB o tom co mi K udělala za zlo s dětmi. Tohle se musí ventilovat, ačkoliv je to nepříjemné.

Pondělí 16.5.

18. května 2016 v 10:38 | Dorian-gray
Dnes hned ráno mi do práce volá Katara a řve na mně že Saša nemá ve školce nějaký tepláky nebo co, sděluju jí že je to její starost a ať si děti do školky náležitě vybaví sama, ona pak chce ať ty tepláky doveze do školky ta moje "hvězda". No výsledkem je že mi Katara vypovídá dohodu o styku s dětmi ze sociálky a zakazuje děckám účast na dovolené v Německu, na kteoru jsme měli začátkem června jet. Tak píšu na sociálku a právničce, jakože co s tím budeme dělat. Po návratu domů jsem vyzvedl děcka že škol a školek a šli jsme domů, pak na Rákosníkovo hřiště. Tam jsem se ještě ke všemu pohádal s Markétou, protože si příilš tvrdě prosazovala svoje umanuté myšlenky na celou tuto situaci (tvrdí zejm. že za všechno můžu já a že jsem se měl ke K tehdy vrátit - do piče, co to bylo za debilní kecy??!!) a viděl jsem jak je urputná a pyšná na svoje myšlení a názory, strašně mně to naštvalo, ne ani tak co si myslí, jako spíše to že nemá na paměti naši jednotu, a že každá tato situace vede k tomu že vzniká rozkol mezi námi. Takže den totálně na hovno. Časem si uvědomuji že nemá cenu u žen hledat konzistenci a oporu v těchto situacích, to musím asi najít sám u sebe, žena ze své podstaty není tohoto schopná a je třeba k tomu takto přistupovat. Večer jsme se ještě dál hádali a trochu se i usmířili, ale jen vážně trochu.

Neděle 15.5.

18. května 2016 v 10:26 | Dorian-gray
Ráno bylo typickým probuzením po opici, postupně jsem si uvědomil co se večer dělo, ale nedošel jsem k ničemu závažnému a ani nepozoruji výraznější okno. Vyrazili jsme před obědem na bazén do Losin, auto přece jen řídila radši Markéta. Na bazoši to bylo pěkný, holky byly jako vždy ve svém živlu a byli jsme i venku v bazéně s teplou vodou a jezdili na tobogánu, venku teda moc teplo nebylo ale zato sranda veliká. Odpoledne jsme šli na voliš, děcka chtěly jít se mnou, Saša už byla unavená a dostala tam šílený amok, poté co jsme jí jednou nepřihráli míč, se kterým jsme si kopali. Ležela na antuce a kopala kolem sebe a zmítala se, kluci z toho moc nechápali. Pak si je Katara vyzvedla a byl pokoj. Voliš byl pěknej, pak hospoda a pak druhý čtení taky. Večer doma jsme si trochu oddychli od dětí a věnovali se sami sobě.

Sobota 14.5.

18. května 2016 v 9:28 | Dorian-gray
Ráno nám trvalo dost dlouho než jsme vylezli z postele, je přece sobota a člověk toho má po víkendu plný zuby. Takže zkraje jsme teda nedělali nic. Byli jsme ve městě v cukrárně a pokali jsme tam lidi, s kterýma pojedeme do němec. Potom se po obědě jelo do Úsova na zámek, jel jsem s Ninou, Vali, Maxem a Markétou a byli jsme se tam projít i na židovský hřbitov, který je mimochodem úžasný a taky na ten zámek jsme šli. Byl tam i Martin Bílek a jeho dva ostří ohši Váša a Martin, mluvili jsme o kdečem a bylo to dobré. Potom byla prohlídka zámku a loveckého muzea, kam šla i Nina a Vali a navzdory mým pochybnostem je to i zajímalo a líbilo se jim to. Jo a viděli jsme tam volně pobíhat po návdoří mládě prasete divokého jménem Pepa. Domů jsme se vrátili až asi v šest a už jsem byli groggy. Děcka jsme pak uspali a chlastali jsme a hlasitě jsme se bavili o lidech a o vztazích a o minulosti až do dvou do rána.

Pátek 13.5.

16. května 2016 v 7:42 | Dorian-gray
Dnes po ranní směně v Ústí jsem jel do školky pro Sašu a pak jsem vyzvedl holky ze školy, pršelo a tak jsem nešel pěšky ale jel autem. Nějakou dobu si děti hrály a já pak jel zas do práce do Olomouce. Rodiče tentokrát zase přijeli kolem 3 odpoledne. V Olomouci se to upeklo rychle, hodně lidí nepřišlo a jeden měl navíc klaustrofobii, takže zpátky doma jsem byl asi už v 8h. Večer jsme si povídali a při tom si Markéta prohlížela nějaký fotky co udělal taťka během dne, byly tam děcka jak si hrají s jakousi nádobou na rozstřikování. V té nádobě byl ředěný přípravek Kaput na hubení plevele a otec je klidně nechal si s tím hrát a stříkat to po trávniku a po kytkách a vůbec mu to nepřišlo divný a ještě jim to tlakoval a fotil je u toho. Kdyby je on u toho nevyfotil tak bychom na to ani nepřišli, já se teda dost podivuju jeho klidu když si děcko hraje s jakousi zelenou flaškou zjevně obsahující nějakou sračku, no on říkal že myslel že je tam voda, že mamka dává do podobné nádoby vodu na zalívání. Naštěstí je Kaput pro člověka neškodný s toxicitou asi podobnou kuchyňské soli. Večer jak jsem dal děti spát, jsem je narovnat všechny 4 vedle sebe do postele a chtěl jim přečíst pohádku o pejskovi a kočičce, ale to začaly tak ječet že jsem myslel že je všechny přetrhám jak hady, oni prostě nejsou schopné svůj nesouhlas vyjádřit jinak než řvaním, totálně mně tím nasraly, ale tu pohádku jsem jim pak přece jen přečetl, hlavně proto že to Sašenka chtěla.

Čtvrtek 12.5.

13. května 2016 v 7:54 | Dorian-gray
Spíme dnes do osmi hodin, práce dnes není. Na devátou jsem šel k právničce abych se poradil co dál. Dohodli jsme se že podáme žalobu na rozdělení majetku po rozvodu. Nebude to levné, počítáme s náklady kolem 50-60 tisíc a hned na začátku si právnička řekla o 24k zálohu. Ale představa naše je že se nám to vrátí plus něco navíc. Říkala taky, že advokátka protistrany dostala striktní zákaz klientky jakkoliv dále jednat, to je tak příznačené. Když jsem se vrátil, tak M s Leonou dělali cosi s kvítkama u nás doma, nakoupili květináče a hlínu, no pak jsem zjistil že spousta květináčů a hlíny je dole ve sklepě, ale což, to přece nevadí, mít pár květináčů navíc. A nutno dodat, že ty kytky nějak zasázely a že to nyní vypadá docela slušně. Abych je u toho nerušil, jel jsem se projet na kole, dneska mi to šlo, na Traťovce jsem byl už 32:32 a připadalo mi že se už neploužím ale celkem jedu, ale jistě je ještě hodně co zlepšovat. Po návratu jsme krátce nato vyrazili posekat zahradu na 17. listopadu, s elektrickou sekačkou to šlo překvapivě dobře, i přesto že tráva byla jak prase vysoká, až ke konci se začala sekačka trochu stavět na odpor a trochu zdechat, asi toho měla moc a byla přehřátá. Když jsme vyzvedli Valerii tak jsme byli chvíli doma a pak jsme šli na hřiště mezi paneláky (Rákosníčkovo), tam jsem kdysi byl s paní Kateřinou, hrály si tam nějaké děti bez matek a nám to přišlo jako výjev z minulé doby, jsme tak nějak zvyklí že rodiče jsou stále děckám za prdelí. Byl to krásný pohled na ty nezávislé bytosti, které si hrají spolu a svou unavenou matku ani nepotřebují, ta může doma sedět, pít pivo a kouřit. Valerie se tam překvapivě rychle zkamarádila s osmiletou holčičkou Kačenkou a ta se pak přišla ve tři čtvrtě na osm večer zeptat jsetli u nás může ještě chvíli být, takové to bylo přátelství, s omluvou jsme ji museli odmítnout, brali jsme ohledy na to že už měla být dávno doma. Uvidíme jak to půjde dál. Když děcka večer usnuly, lakoval jsem M na černo a bylo to moc hezké.

Středa 11.5.

13. května 2016 v 7:39 | Dorian-gray
Do práce dnes jedu vlakem protože auto mám v Ústí jak jsem si tam včera přivez kolo a vracel se na něm. Dělali jsme ultrazvuky a já pak taky dodělával ještě nějaký data do toho auditu. Pak jsem taky mluvil se Zdeňkou o nějaké mojí smlouvě a o platu a jsou v tom nějaké nejasnosti. Odpoledne jsem dorazil na jednání komise dotací, to se protáhlo až asi do půl páté, byla to tedy jedna z delších zchůzí a pak jsme šli na návštěvu ke Zdeňce D-K. Tam její manžel Pavel ugriloval skvělá masa a lil do mně pivo a tvrdé, byl tam i Dan Macák s manželkou a taky jejich zlobivé děti, z našich dětí se zúčastnil jen Max. Bylo to tam moc příjemné až na jedinou věc, lidi mluvili jeden přes druhého a Dan navíc mluví dost potichu, takže nebylo nikomu nic rozumět. Markéta byla dnes dopoledne zavézt auto do servisu neboť mělo posrané tlumiče a klimatizaci. Večer jsem byl celkem slušně nakulený a časem jsme pak šli spát a objímali se u toho.

Úterý 10.5.

13. května 2016 v 7:29 | Dorian-gray
Dnes ráno jak jsem vedl děti do školy a do školky tak jsem pořád něco zapomínal a musel se asi 2x vracet. Tak jsem měl ráno trochu zpoždění. V práci OK a protože jsem stihl naklikat nějaký ty věci do datovýho auditu celkem rychle a počasí bylo dobré, tak jsem vyrazil domů na kole. Jenže už po pár kilometrech jsem v Dolní Dobrouči špatně odbočil a cestu si tak značmě protáhl a jel i přes větší kopce, musel jsem nakonec přes Lanškroun a jeho pětikilometrový kopec za Albrechticemi, stálo mně to dost sil a v Horních Studénkách jsem byl už groggy a musel se zastavit na dvě piva a něco sladkýho, domů jsem se potom sotva dokodrcal. Trochu jsme tam poklidili a pak přišlel Prášil a Jindra s vécama a ještě nějací další lidi jako třeba Pavla Boháčová a nějaký děcka, seděli jsme a povídali jsme si a pili víno. Nikdy bych si nepomyslel že budu mít doma Prášila na soukromé návštěvě.

Pondělí 9.5.

10. května 2016 v 7:58 | Dorian-gray
Jakmile jsem odpracoval, tak jsem zašel za Zdeňkou a probírali jsme ještě nějaké věci okolo Honzy, a taky o pohřbu jsme se bavili a o tom jaký měla vztah s jeho ženou. Prý za ní na pohřbu přišel jeho švagr a moc pěkně si popovídali. Taky jsem od ní potřeboval podepsat nějaký papíry, konkrétně potvrzení o přijmu, tak mi to podškrábla. Odpoledne jsem postupně povyzvedával holky, chtěli jsme jít původně do Geschaderova domu, ale ti evropsky dotovaní sráči tam mají otevřeno až od června. Tak jsme se vrátili právě když začalo trochu pršet, jedli jsme zmrzlinu a bylo nám celkem fajn. Holky si udělaly úkoly a chvíli mastily Xbox, nebo se dívaly na televizi, večer jsem jim četl moc dlouhou pohádku, původně všem čtyřem, ale pak odpadla Valerie, že chce k mámě, a Ema nemohla usnout. Katara večer před devátou dorazila s nějakýma šatama na zítřejší focení holek ve škole, a jak mi to u branky předávala tak Emica vyběhla za ní ven, v pyžamu, bosá, namíchlo mně to, příště za sebou zamču, to bylo zas pusinkování a dotazů jestli skutečně chce spát tady a né u ní a tak dál, no hrůza. Sašce bylo v noci nedobře a kašlala, tak se prvně nastěhovala k nám do postele a pak jsem s ní šel spát dolů do pokoje aby tam nechrchlala na Maxe.

Neděle 8.5.

9. května 2016 v 9:13 | Dorian-gray
No tak státní svátek byl teda pěkná dřina, vstával jsem už před devátou, poté co jsme se krásně vyspali, za oknem byl moc pěkný, teplý den. Vyrazil jsem ráno na kolo a podařilo se mi přes Traťovku přejet v lepším čase než včera ale zase ze Sobotína dolů to šlo výrazně pomaleji. Pak se zastavil starej Honza že jedem do Blanska pro klavír, cesta byla celkem v pohodě v tom jeho polorozpadlým fiatu, ale on celou dobu něco vykládal a mně už to potom nebavilo. Dojeli jsme na místo, naložili klavír a vyrazili nazpět. Byl tam Jirka Žerníček, který nám ho předával a prodával, vezl jsem mu nějaký symbolický dárek, ale to bych nebyl já abych mu ho nezapomněl předat. Cesta nazpět byla stran Honzovýho slovního průjmu ještě horší než cesta tam. Ale kolem třetí odpoledne jsme konečeně dorazili domů, kde už mně čekali moji věrní Zahradník a Režisér a pomohli nám usadit ten klavír na místo v pokoji. Těžký to je jak kurva, prý je vevnitř nějaká pancířová deska, či co. Pak jsme šli do parku, kde byly nějaké oslavy státního svátku, ty samé pytloviny pro děti jako vždy a všude, ale nebylo malování na obličej, nebo jsem si toho nevšiml. Potkali jsme tam tetu Evu, Zdeňka jejího muže, Hanu, babičku Čičákovou a ti chvíli pohlídali Maxe a Vali aby mně M mohla hodit autem na voliš a babičku Č domů. Voliš byl supej, hráli jsme hodně a pěkné to bylo, snažili jsme se, hospoda taky ok a v práci jsem to pak na druhým čtení taky ještě zvládl. Doma jsme až asi do jedenácti dělali nějaký papíry a tiskli různý kravský dokumenty, nasranej jsem byl jak je ten poč pomalej, no kroutí už pátej rok. Pak jsme šli klasicky spát.