Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Road to perdition

20. října 2011 v 22:42 | Dorian-gray
Sedím tady ve své zatuchlé posteli, v tom nechutném, smrdutém retro bytě v prvním patře tohoto komunistického činžáku. Dlouho jsem nebyl na blogu a důvody jsou jednoduché. Všechna kvalitní díla vznikla v obdobích, kdy se autorům dařilo špatně, v tomto vidím určitou podobnost. Mně se totiž daří dobře v poslední době, doma je to dobré a to ostatní jde tak nějak samo. Proto se mi nechce psát. Ale pro dnešní večer asi udělám výjimku.


Dnes je jeden z posledních dnů, kdy přebývám v tomto výše popsaném bytě. Budu se totiž stěhovat, půjdu zpátky na ubytovnu. Vede mně k tomu jednoduchá kalkulace, budu měnit pracovní dobu, brzy najedeme na režim čtyřdenního týdne (šéf mi na to kývl, nerad, ale kývl, jupíí) a není dobré platit nájemné za celý měsíc, když tady budu bydlet jen tak málo. Nakonec mně na ubytovně nikdo nebude buzerovat za úklid na chodbě. Se stěhováním souvisí i to, že jsem musel majiteli vypovědět nájemní smlouvu. Přistoupil na dohodu k 1.11., tím mi udělal radost. Chlápek potom musel začít hledat nějaké nové nájemníky, které sem šoupne místo mně, chudáky. Taky se musel přijít podívat jak jsem to tady "zřídil". No musím přiznat, že jsem musel pořádně uklidit a že mně to stálo kupu nervů, ale majitel byl spokojen. Musel jsem zamést, umýt nádobí (leželo v dřezu asi čtvrt roku), vytřít země, vydrhnout hajzl (phoeyyy), a taky umyvadlo (tam zas byla spousta vousů), a taky vanu, musel jsem vynést kýbl a taky vysát všechny pavučiny na oknech, v neposlední řadě jsem musel varovat chlapa před tím že na zdi má napsanou dekadentní báseň o rozměru 2x2 metry (zde překvapení příjemné, docela se mu to dokonce líbilo, ale stejně jsme mu slibil že to zamažu nazpět bílou). Po jeho první kontrole a po jeho odchodu se to tu zase vrátilo do původních kolejí, do rohů se zpátky nastěhovali pavouci atd...

Za několik týdnů se chlapík vrátil a byl tentokrát i s někajými dvěma mladými lidmi, kteří měli zájem o byt a taky s realitní agentkou. Tákže jsem opět horečně vysával, vyháněl pavouky, umýval hajzl, umyvadlo od vousů, v kuchyni jsem musel sebrat ze země zaschlé blití (dílo mého psa) a setřít zaschlá kola po sklenicích ze stolu a z linky. Musel jsem také vyhodit starou krabici od pizzy. Lidem se byt asi moc nelíbil, je tu vážně hodně starého nábytku a vůbec je to tady celkem nahovno, i když jsou i nějaké klady. Všem, ano všem čtyřem se ale líbila moje zední básnička, vyjadřovali se o ní kladně a snad řekli i že je to moderní či co. Tak jsem rád. Postupně příští týden odvezu všechny moje krámy.

Jinak se stala v ještě spousta zajímavých a důležitých věcí u mně. Nechci to tady moc rozpitvávat, ale aspoň ve zkratce pár bodů. Přestěhovali jsme se do domu, který jsme mezitím koupili. Musel jsem si koupit auto. A taky jsem se přihlásil do kursu italštiny, jak jsem ostatně již dříve sliboval. Jo psal jsem o tom v článku, kde jsem se nějak chlubil, že nakopu svět do zadku nebo tak něco, snažím se splnit všechny body postupně a snad se mi to i daří, ale na ten saxofon mi asi nezbude čas.

Zítra jedu domů do svého nového bydliště, do té naší vesničky, do toho našeho domu na konci ulice, do ulice Za tratí, do zatracení. Vracím se tam nebývale rád. Naše mladší dítě bude mít oslavu druhých narozenin, pozvalo celé příbuzenstvo a tak budeme trávit víkend společně. Zkusím sehnat ještě nejaké hnusáky lepáky, a taky srací podestýlku pro králíka, naložím přístroj na výrobu sodovky, vyberu nějaký peníze z banky a pomalu vyrazím směr domov. Doufám že se zítra nezabiju v tom svým slavným autě. Zdar.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 puppup puppup | Web | 21. října 2011 v 5:21 | Reagovat

No fuj, ten byt teda nijak přívětivě nevypadá, ale někdy člověku nezbývá, než se přizpůsobit. Obzvlášť budovy komunistického rázu jsou odporné.

2 Fabiana Fabiana | E-mail | Web | 21. října 2011 v 6:36 | Reagovat

Říkala jsem si, co se s Vámi asi děje.
Uvidíte, že si nakonec noví nájemníci báseň na stěně nechají a budou se jí chlubit návštěvám ;)
Užijte si ten víkend.

3 Večernice Večernice | 21. října 2011 v 22:01 | Reagovat

Nové auto? Nový dům. Páni, měníte se před očima (těma virtuálníma).
Mně zase pro změnu bleje kočka (teda minulý týden blila) a nesmějte se tomu, je to vážná věc: nebyla jsem doma, když blila, doma byl pouze muž a děti, děti to blití ochotně roznesly na ponožkách po celém domě a dokonce i na sedačku. Muž nechal to blití klidně zaschnout na sedačce a na ponožkách (prý si toho nevšiml) a já to pak musela drhnout... moooc příjemné.
Jak Vám ta italština jde? Zdravím a přeji hodně úspěchů.

4 Vendy Vendy | Web | 28. října 2011 v 11:37 | Reagovat

Skvělý popis. To blití vidím, stírám to po kočkách snad každý týden. Omezila jsem jim žrádlo, když to neudrží v žaludku, tak jim trocha zdravé hladovky neuškodí... :-D
Jinak, pěkný popis, a člověk by nevěřil, co všechno se za pár týdnů zanese, i když člověk teoreticky nic nedělá. 8-)
Dekadentní báseň na zdi... nechala bych to! Všem se to zatím líbilo, i majiteli, i novým nájemníkům, nechala bych to.
Koneckonců, je to umělecké dílo. :-)

5 Večernice Večernice | 2. listopadu 2011 v 17:29 | Reagovat

Taky na Vás myslím. Možná víc, než je zdrávo. Těším se, až něco napíšete. Mějte se perfektně.

6 Vendy Vendy | Web | 19. listopadu 2011 v 17:55 | Reagovat

Jak to vypadá dnes? Stěhování dokončeno?
Zvykáte si v novém domě? Sousedi jsou v pohodě?

7 Alisa Alisa | Web | 24. listopadu 2011 v 10:49 | Reagovat

Písanie po stenách je skutočne moderné . Myslela som, že sa tým zabáva len môj štvorročný brat, ale ono sa to objavuje čoraz častejšie v domoch dospelých ľudí .

Dlžím palce s taliančinou . Tiež som ju zvažovala pridať k španielčine, ale nakoniec vyhrala vietnamčina .

A neporiadni ľudia sú väčšinou neporiadni aj v živote . Udržovať si poriadok je základ .

8 Lily Avril Lily Avril | Web | 13. prosince 2011 v 21:23 | Reagovat

Ahoj máš hezů blog. Právě rozjíždím nový blog tak se mrkni a pokud bys chtěla zanech komentík :)

9 dorian-gray dorian-gray | 31. ledna 2012 v 20:31 | Reagovat

[1]: bylo to tam vážně odporné a ten puch, hanba pomyslet

[2]: možná za pět set let až někdo seškrábe pár vrstev omítky, objeví se neznámá báseň a v univerzitních kuloárech budoucnosti se bude šeptat o starém zapomenutém umělci.

[3]: La lingua italiana e facile, anche e molto bella e melodiosa. Ma sono studente piuttosto pigro.

[4]: Někdy se mi zdá že bordel vzniká z ničeho, je to popření zákona zachování hmoty

[6]: sousedi v pohodě jsou protože skoro žádný nemáme, to je na nich to nejlepší

[7]: psaní je "cool" a na stěnách obzvláště. Já vám zase držím palce s vietnamštinou, jak ji chcete používat v praxi?

[8]: Ah, avril lavigne osobně?! Mám to štěstí! Můžete mně navštívit na ubytovně. Ale dejte si na sebe něco hezkého... a vemte flašku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama