Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Září 1998, konec

15. srpna 2011 v 21:29 | Dorian-gray |  Historická fakta
V poslední třetině září onoho slavného roku se opět nic zajímavého nestalo, tím jako myslím, že nebyla žádná bečka, ani žádná jiná vožíračka. Tentokrát vlastně žádná zmínka o alkoholu a věcích tomu podobných. Ale něco přece jenom docela pamětihodné je. Například to, jak mně moc vadilo, že jsem nemohl do školy, když jsem byl nemocnej, že mi to mamka musela přímo zakázat, budu se asi vážně opakovat, ale já jsem to tam tehdy miloval se vším všudy. Taky je pozoruhodný můj vztah se Švestem, který byl dříve mým nejlepším kámošem, vlastně byl jednu dobu jediným, kdo byl ochotný kamarádit se s tím podivným klukem. Jenže po základce se ze mně stal gymnazista a Švest šel na učňák. Nemyslím, že bych se nějak vyvyšoval, ale společnost kterou on měl na střední škole kolem sebe, ho dost negativně ovlivňovala. Ten ústav kam on chodil, to byla vážně katastrofa, tam chodila celá "inteligence" z Kuřimi a okolí. Naštěstí se z toho dostal, šel potom i na vejšku a teď dělá nevím co, žije v Kuřasu. A navíc Švest nikdy nepil... a ani ženský nebyly jeho ústředním tématem... jo fotbal to byla jiná věc... Někdy je mně trochu líto, když vidím, jak tady o něm nehezky píšu, ale asi jsem to tehdy tak cítil.


21.9. po
Ráno pociťuju něco jako bych byl nemocnej, tak na začátku. Asi to byl ten včerejší nevydařenej zápas. Ve škole to není špatný a daří se mi docela dobře. Celej den su ale doma a to trochu snižuje kvalitu tohoto času. Večer jsem šel na trénink, doufám, že to nepřispěje k tíži mojí nemoci. Bylo to tam dobrý, v rámci možností. Šel jsem dom a dost jsem se oblíkl a bych to vyspal. Večer mně Švestka trochu sral, je to vůl.

22.9. út
Tento den nebyl dobrej. Ve škole to sice bylo dobrý, víc než jindy. Ale pociťoval jsem, že mi není dobře. Dojel jsem dom a lehl jsem do postele a spal jsem. Jsem nemocen, už zase. Vzal jsem si svetr, přikryl se a potil a potil. Za každou cenu jsem chtěl jít zítra ráno do školy, ale matka mi to nějak nechtěla dovolit. Su tak trochu a více nasranej a taky smutnej. Chci do školy, chci, chci...

23.9. st
Vyspávám docela dlouho. Stejně je to jedno. Mamka mně donesla nejaký C vitaminy a paralen, a tak jich žeru asi sedm denně a potím a furt dokola. Do večera se to trochu zlepšilo a řekl jsem, že půjdu zítra do školy, ale mamka zase všechno vetovala. Volal jsem Fonzimu skrz tréninky a zápas a byl jsem zase nasranej a smutnej. Toto samota je horší než ta nemoc. Jako ten plavec, co přeplaval Atlantik, víc ho ničila samota, než vysilující cesta.

24.9. čt
Nevstávám, nemám kam spěchat. Dneska se cítím líp, sežral jsem mnohem míň léků, než včera. A ani jsem už neležel celej den. Těším se na zítra a na děti v ústavu. Zvlášť v pondělí a v úterý jsem si s nima dobře rozumněl. Ale zároveň mně trápí jiná věc. Zase mně bolí rameno a to čím dál tím víc. Vypadá to ještě na dlouho. Tisíckrát budu ještě litovat chvíle, kdy jsem si to způsobil po prvé.

25.9. pá
Dnes je ten dobrej den, kdy jsem se po dvou dnech nemoci dostal konečně zase mezi svoje snad přátele. O velké přestávce po čaji mě docela hodně překvapilo, že se mně ptali, jak jsem se měl a jaká byla ta nemoc. Naplňuje mně to dobrým pocitem z toho přátelství atd... Později jsem nahodil mšlenku koncertu v Boby centru a byla přijata docela kladně. Naštěstí dnes nejsou ani sportovky, ani volejbal v Lomničce, tak jsem o nic nepřišel. Je to škoda, že je zase víkend. Dnes to stálo za to.

26.9. so
Dnešní den byl dost fádní a nudný. Ráno uteklo ani nevím jak a bylo tu odpoledne - nejhorší okamžik za poslední dlouhý čas. Stavili se totiž pro mně Švestovi, že jdou na fotbal do Kuřimi. Stálo to za čtverný hovno. Ten Martin je takovej vůl až je to do nebe volající. Zjišťuju, že nenávidím silně jeho způsob myšlení, vyjadřování, chůze a vůbec celkově celýho Martina Švestku. Mám zkaženej celej den a snažím se odreagovat.

27.9. ne
Dneska jsem už úplně zdravej. Wow. Trochu jsem sice zaspal. Chci jít na dorostenky na desátou. Včera jsem se omluvil z dnešniho našeho zápasu v Drásově. Holky hrajou dobře. Vyhrály celkem jasně oba dva zápasy. Eva je velice milá. Přišla sama od sebe dokonce za mnou na balkon. Chci odejít v okamžiku, kdy vstoupí Švestka. Ale bohužel se to nepovedlo. Borci prohráli 3:0 jasně a Fonzáč to prej pěkně posral (někdy nám nahrával, když Krejčák nemohl, ale měl smůlu, měřil jen 168cm a to je na volejbal málo). Zbytek dne se flákám, ale i trochu učím do Č hlavně.

28.9. po
Vstávání před šestou už mně nedělá problémy. Do školy jsem se těšil a taky to tam stálo docela za to. Doma je nuda a já už toho začínám mít dost, měl bych začín trochu žít. Nešel jsem běhat, ještě se necítím úplně tak ve své kůži. Šel jsem ale na trénink. Viktor říkal že se středu příští týden hrajem se školou nějakej turnaj, a tak se docela těším.

29.9. út
Dnešní den byl ve znamení relativních úspěchů. Ve škole jsme psali písemky z matematiky a fyziky. Obě dvě jsem napsal docela dobře. tedy v porovnání s ostatním děckama. Eva byla u doktora a viděl jsem ji až po šesté hodině. Poslední dobou je velice milá. Domlouvali jsme se na ten koncert v pátek v Boby centru. Doma je zase nuda, asi jsem neměl ze školy jezdit tak brzo. Šel jsem však běhat, byl to ten klasickej okruh do České a zpět. Trvalo to dlouho a byla to málem má smrt. Celej zbytek dne jsem byl divnej a bušilo mi srdce a ta pondělková nemoc byla velice cítit.

30.9. st
Dneska se mi nezdál žádnej boží sen, i když jsem to očekával. Šel jsem na vlak až v sedm dvacet pět. Ve škole je zas ta stará parta a je to dost gůt, ale chtělo by to nějaký oživení. Dny se stávají šedými, Dnes jsem nešel běhat, ale na tréninku jsem byl. Honza je nemocnej, takže jsme tam byla sami a hráli jsme. Je tam takovej zmatek s zítřejším odjezdem, takže se to musí řešit, takže jsem to musel řešit já.

To be continued...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vrátili byste devadesátá léta?

Jasně!
Nikdy!

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 28. srpna 2011 v 0:01 | Reagovat

Mňa naopak škola otravovala a navštívila som ju len keď mi hrozilo, že ma nepustia na opravné postupky . :-D Keď to tu tak prečítavam, vidí sa mi, že sme od základov úplne iné povahy .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama