Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Srpen 2011

Pustý virtuální svět

23. srpna 2011 v 22:57 | Dorian-gray |  Historická fakta
Dneska jsem doma. Sedím tu za stolem, jím studenou pizzu z krabice, vedle mně leží můj souputník pes Bedřich, klíží se mi oči a píšu. Po celém dni jsem unavený a ulepený, a jsem tu sám. Děti jsem uložil a naštěstí už spí a neví o světě. Já nespím, o světě vím a to je právě ten problém.

Svatá čtveřice

16. srpna 2011 v 22:10 | Dorian-gray |  Ostatní
Tak abyste věděli, věc s úklidem společných prostor v tomhle smradlavém, komunistickém činžáku je vyřešena. Dnes si to tu byl chlápek obhlídnout a říkal, že to zítra přijde poklidit. Má to snad jeden háček, ještě nevím kolik to bude stát, ale kšeft je již smluven a já už asi nemůžu couvnout (stejně mi to je jedno). Ale proč o tom píšu? Hlavně proto, že se podivuji nad tím, proč vlastně lidé dělají věci, které je netěší, proč dělají ty spousty zbytečných činností, jako například udržování pořádku na chodbě, nebo třeba umývání auta, anebo luštění křížovek, anebo co-já-vím proč si udržují nějakou chalupu jen proto aby tam mohli dřít v časech svého volna. Hmm... no asi z toho ti lidé mají radost. Ale já opravdu nechápu jak tyhle věci můžou někoho bavit. Ze svého pohledu na svět shledávám zábavnými jen asi čtyři následující věci: chlast, sex, sport a žrádlo (pořadí je abecední).

Září 1998, konec

15. srpna 2011 v 21:29 | Dorian-gray |  Historická fakta
V poslední třetině září onoho slavného roku se opět nic zajímavého nestalo, tím jako myslím, že nebyla žádná bečka, ani žádná jiná vožíračka. Tentokrát vlastně žádná zmínka o alkoholu a věcích tomu podobných. Ale něco přece jenom docela pamětihodné je. Například to, jak mně moc vadilo, že jsem nemohl do školy, když jsem byl nemocnej, že mi to mamka musela přímo zakázat, budu se asi vážně opakovat, ale já jsem to tam tehdy miloval se vším všudy. Taky je pozoruhodný můj vztah se Švestem, který byl dříve mým nejlepším kámošem, vlastně byl jednu dobu jediným, kdo byl ochotný kamarádit se s tím podivným klukem. Jenže po základce se ze mně stal gymnazista a Švest šel na učňák. Nemyslím, že bych se nějak vyvyšoval, ale společnost kterou on měl na střední škole kolem sebe, ho dost negativně ovlivňovala. Ten ústav kam on chodil, to byla vážně katastrofa, tam chodila celá "inteligence" z Kuřimi a okolí. Naštěstí se z toho dostal, šel potom i na vejšku a teď dělá nevím co, žije v Kuřasu. A navíc Švest nikdy nepil... a ani ženský nebyly jeho ústředním tématem... jo fotbal to byla jiná věc... Někdy je mně trochu líto, když vidím, jak tady o něm nehezky píšu, ale asi jsem to tehdy tak cítil.

Elektrikář - vodař

10. srpna 2011 v 22:55 | Dorian-gray |  Historická fakta
Nejstudenější léto, co si pamatuju. Na venek se tvářím jak mě to štvě, někdy i hlasitě nadávám, ale ve skutečnosti mi to je jedno. Projev můj to typický. Zrovna jsem se vrátil z volejbalu, byla tam pěkná zima, tak mně ani nebavilo sedět na pivu, a šel jsem domů, uvařil jsem si - jak jinak než tousty. Sedím a píšu. Stalo se pár zajímavých věcí za poslední dva dny. Tak například mi v tom smradlavém bytě vypadla elektřina, no jen tak jsem chtěl zapnout lampičku, ozvalo se "puk!" a už nesvítilo vůbec nic. Člověk ani neví jak je bez proudu nemohoucí.

Září 1998, druhá část

8. srpna 2011 v 19:21 | Dorian-gray |  Historická fakta
Tohle je dosti nudná a místy i dost trapná pasáž, něčemu z toho co tady píšu ani sám nerozumím, už si ty detaily, ty pocity nepamatuju. Nicméně v deníku to zapsáno je, takže tak jak to tam leží a běží, tak jsem to sem dneska odpoledne přeťukal. První tři dny se připravuju na to, jak se omluvím Evě - za co se jí asi tak mám omlouvat? Snad to nějak souviselo s výletem do prahy a s tamní uvolněnou zábavou, fakt nevím. Když konečně přišlo úterý, ten den omluvy podle plánu, tak tam o tom nestojí nic - byl jsem vážně komplikovaná osobnost. A v neposlední řadě mně je tady trapně z některých keců, co píšu, někdy by to chtělo trochu víc pokory synu.

Koště, práh a prach

2. srpna 2011 v 22:44 | Dorian-gray |  Ostatní
Nedávno, když jsem se vracel z práce domů, bylo to někdy minulý týden, když jsem se vracel domů do mého smradlavého bytu v tomhle středně velikém, malém městě, mně zastavila na schodech jakási baba. Jakási sousedka to byla. A spustila "Bla, bla, bla, pane doktore, víte že v tomhle domě se musí uklízet?", nezmohl jsem se na nic jiného než na "Aha.", pak jsem řekl, že jsem nemohl poklízet společné prostory, neboť jsem se zde posledních čtrnáct dní nezdržoval, odcházel jsem ke svým dveřím a myslel jsem si něco jako "Di do prdele.". Bydlím tu přes pracovní týden už necelého půl roku, za tu dobu jsem ani jednou nevytřel podlahu na chodbě, nevyleštil sklo na vchodových dveřích a nezametl ve sklepě. Celou tu dobu si také marně snažím zamést před svým vlastím, pomyslným, prahem... také neúspěšně.

Září 1998 začátek

1. srpna 2011 v 18:54 | Dorian-gray |  Historická fakta
Prázdniny skončily a šlo se tedy do školy, atd...atd..., zpočátku dost nudné vypravování se postupně trochu rozjelo v úterý osmého, dodnes si pamatuju jak jsem byl tehdy zelený a jak jsem se potácel a jaká to byla docela ostuda, ale tehdy jsem tomu čelil statečně, jsou zkrátka věci které se člověku přihodí aniž by chtěl. Výlet do Prahy byl opravdu vydařený, válení se po zemi se ženskými jsem měl vždy moc rád, škoda že jsem nedokázal vybudovat si více příležitostí, jak vidím, dnes už je to asi úplně uzavřená kapitola, dnešní ženské už se berou příliš vážně na to aby se šly válet po silnici. Pokud jde o Košu, byla to docela fajn holka, teda do té doby než dospěla, pak zapadla do šedi průměru, ale nějak asi nebyla můj typ, a já jsem asi taky tehdy měl oči pro někoho jiného (nejspíš pro Evu, nebo vlastně určitě). Aspoň je vidět, že nejsem žádná svině a že jsem Košiny krátkodobé velké náklonnosti ke mně nezneužil. Nebo jsem proto spíš blbec?