Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Srpen 1998

16. května 2011 v 19:56 | Dorian-gray |  Historická fakta
Po delší době jsem se zase dostal k zápiskům z léta roku 98. Tentokráte poněkud nudná prázdninová část, kdy nedělám v podstatě nic zajímavého, jen párkrát jsem někde na zábavce a celé psaní končí až docela dekadentní jako-utržení-ze-řetězu chlastačkou u nás doma. Pili jsme tehdy medvědinu, to znamená rum ochucenej máslem, skořicí, badyánem a hřebíčkem, kterouž lihovinu jsme si sami připravovali. Akce měla pokračování ještě ráno, ale už se mi to nechce psát, je to už moc dlouhý. No a ještě bych chtěl upozornit na zajímvou věc která se stala 20.8. a to, že jsem musel odběhnout z hospody abych se hlásil rodičům (t.č. na dovolené), měli zavolat na naši pevnou linku domů. V dnešní době poněkud divné, že? Ách jo, kde jsou ty časy.


7.8. Pá
Ráno jsem byl běhat. Cítil jsem únavu, ale i tak jsem to dal za 9:59, což je úspěch. Od odpoledne na bíču a na bazéně. Docel dobře jsem se bavil, byli tam Béďa, Dana, Eva a další, ale i David Vodička! Pak jsme hráli docela dobře bíč. Poznal jsem další Eviny (?) kámoše. Chtěli jsme s Evou na zítřek na kolech do Slavkova a pak na zábavu do Skryjí. Do večera jsem byl zase na Bezručce.

8.8. So
Bohužel ten Slavkov padl - to je qvsteku. A tak jsem šel do Kuřima na fotbal. Docela dobrý, ale jsem trochu nasranej. Odešel jsem ještě před koncem a šel jsem se připravit na zábavu. Jel jsem vlakem jako vždycky a pak pěšky a stopem. Přišel jsem tam ale nebyl tam nikdo (!) až na Béďu, Macháčka a Pavlasa. Béďa se strašně vožral. Pak tam přijel Hímen a taky se vožral. Potom už jsem je neviděl. Dom jsem jel svozem a vlakem a do postele jsem lehl asi o 3/4 na šest.

9.8. Ne
Vstal jsem okolo poledne a celej den jsem asi nic nedělal kromě hraní Civilu 2.

10.8. Po
Mám problém s tím, donutit se jít běhat. Hraju civ2 a odpoledne chodím na bazén a hrát beachwolleyball.

11.8. Út
To samý, co včera.

12.8. St
Furt to samý.

13.8. Čt
Žádná změna, chtěl bych ale poznamenat, že tento celý týden je ve znamení takové nálady ignorance Evy z mojí strany a celkové vyrovnanosti. Dělám, to co se mi chce a co mě baví. Bohužel do tohoto okruhu nepatří trénink atletiky.

14.8. Pá
Včera pěkně pršelo po týdnu plným parnejch dní. Dneska pokračujou vedra. Já pokračuju v příjemným stereotypu.

15.8. So
Konečně den, ze kterýho si něco odnáším. Začal sice klasicky, ale večer sem se dostal do Horních Louček na zábavu. Bylo tam hromada dobrejch lidí (Béďa, Dana, Pavla Menšíková, Michal Bednář, Pavlas, Tomáš Augustýn a pár známejch). Bylo mi tam naprosto sqěle a docela jsem si porozumněl s Pavlou. Nechal jsme pozdravovat její dva bráchy po tříletém přemýšlení o tom. Jen Pavlas mně trochu sral svým chováním. Celou cestu z Louček do Tišnova jsem šel s Pavlou sám a měl jsem se dobře (vidím to jako dnes, tehdy jsme šli a zpívali "nak nak nakydej tenhle hnůj..."). Spát chodím už typicky v neděli ve 3/4 na šest.

16.8. Ne
Dnešní den je poloviční, vstávám totiž v 11 hodin. Jinak probíhá stejně jako minulý týden až na to, že nehraju na komplu. Na bíči jsem si zahrál s Rozmanem a bylo to gut.

17.8. Po
Další z řadových dní. Ale (!) máme první podzimní trénink. Je to makačka a jsme na antuce u školy, ale su se sebou spokojen. Ten mladý Fikar hraje dobře a Karban je piča. Potom sme byli s Honzem, Béděm, Lukášem a Karbanem na dvou bírech.

18.8. Út
Od rána jsem byl v Brně koupit si boty na běhání. Jsou to najky za 19 set. Musím tu tvrdnout ještě dvě hodiny zbytečně. Su nasranej. Odpoledne se konečně dostanu na bíč. Těším se že uvidím Evu, ale hovno. Hrál jsem docela dost setů, ale hraju špatně. Bolí mně břicho ze včerejších sklapovaček.

19.9. St
Chtěl jsem si jít zaběhat v novejch botách ale bohužel jsem se na to nezmohl. Na tréninku jsem čelil narážkám na můj volnej quartür. Trochu sme běhali a hráli. Bylo to horší než v pondělí, ale docela v pohodě. Potom jsme nešli ani na bíra. Byl jsem jen doprovodit Béďu domů.

20.8. Čt
Den D. Dneska odjeli rodiče do Francie přes Rakousko a Švýcarsko. Na tréninku jsou furt narážky. Pak jsem šel s Béděm na pivo a dom. Nahodil jsem přitom myšlenku o spářce u nás doma. Večer jsem volal Evě, říkala, že přijede, a Pavlík že přijede, a měla vstřícnej tón. Pak jsem šel na fontánu za Béděm a Martinem na další pivo. Musel jsem se vtátit dom na 10 hodin večer abych mohl vzít telefon od našich (to je zajímavá věc, že, působí jaksi cize a divně).

21.8. Pá
Dneska ráno jsem byl doma, šel jsem se psem, koupil noviny, šel jsem k babičce na oběd, mezitím jsem čučel na televizu, nebo do počítatče. Odpoledne jsem šel na bazén, měl jsem se tam potkat s Evou, ale jako vždycky poslední dobou tam nepřišla. Byl jsem tam s borcama a taky na bíču. Dnešní den byl jeden z posledních, kdy se dalo jít vůbec na bazén.

22.8. So
Dnešní ráno probíhalo stejně jako to včerješí, až na to, že jsem nekoupil noviny, neboť měli zavřeno. Babička mi furt nutí žrádlo, ale mně to sere, chce snad ze mě mít tlustý prase? Odpoledne se stavil Martin a šli jsme na Kuřim na fotbal. Nebyl žádnej velkej hic, spíš zima byla - je to divný na konci srpna? Odešel jsem v poločase chlapů protože jsem měl hlad a bylo mi kosa.

23.8. Ne
Dneska ráno jsme hráli s chlapama v České první mistrák okresního přeboru. Musel jsem vstávat brzo, abych mohl jít se psem a tak. Prohráli jme sice jednoznačně 3:0, ale zejména první set byl nadějnej. Myslím, že jsem nehrál moc špatně, jen jsem se trochu klouzal. A za to mně taky sprdl starej Brídl. Po zápase sme nešli ani na pivo. Byl sem doma a díval se na bednu dlouho do večera. Je v bytě stále větší a větší bordel. Ještě před tím mi ale volala Eva ohledně té spářky, byla milá, skoro jako za starých čsů. termín byl určen na zítřek večer. Zavolal jsme pak ještě Béďovi, Hímenovi a Halvimu a všichni slíbili. Večer po destáé hodině jsem si dal uši volkmena a šel jsem se psem na dlouhou procházku - ta byla naprosto senzační.

24.8. Po
Dnešní ráno probíhalo klasicky. Jen tomu psovi nějak zapomínám dávat nažrat. Musel jsem uklidit, aby kamarádi přišli do pěkného prostředí. A taky jsem musel jít zakoupit flašky a koření. To bylo akční, šel jsem k pokladně s dvěma flaškama rumu a deseti sáčkama koření. Večer na tréninku se provalilo, že je mejdlo, modlím se ať nato nepřijde Fonzáč. Ukázala se tam Eva a zdravé jádro dorostenek, ale donesly nepříjemnou zprávu, že Pavlík ani Eva nemůžou. Su trochu nasranej. navíc jsem si při rybě nějak natáhl břicho a bolí mně to jak sviňa. Po tréninku jsme se s klukama nějak nemohli najít, trvalo asi hodinu, než jsme se sešli u nás doma. Pak jsme šli na fontánu zabírovat a na kulečník. Já jsem byl mezitím ještě koupit máslo a volal s našima. V té hospě jsem dal tři bíry a tři hry kulečníku, z nichž mně porazil jen Béďa a to ještě mou fatální chybou. Došli jsme domů, navařili medvědí mlíko a kecali. už si to moc nepamatuju. Vím, že jsem si nepřipadal vůbec opilej, ale bylo mě pořádně špatně. Šel jsem si lehnout a to byla ta chyba. Poblil jsem se a pak zase, a zase, a zase, až jsem usnul. Mohlo být okolo půl druhé.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Večernice Večernice | Web | 16. května 2011 v 21:44 | Reagovat

Téda, Vy jste si žil! Je v tom jakési kouzlo, v tom, že člověku v tomhle věku stačí si dát frťana a musí blejt. Vaše prázdniny jsou fakt krásný! Rovněž oceňuji, že jste si dokázal tak hezky psát deník. To já vždycky měla budovatelskou náladu a pořídila si deník, ze začátku si ho psala, ale pak přestávala a začaly fráze typu: "Nestíhám, furt stejný." "Vše při starém." nebo v pozdějších letech "no coment."... Jo a myslím, že někdy v květnu máte narozeniny, tak všechno nejlepší! Hodnýho psa, kterej nesere v jednu ráno a hodnou sousedku, která nezvoní v debilní okamžik. Jo a při Vaší profesi asi to nejdůležitější: hodně zdraví. Taky byste mohl už tu IB dostat. Ale Vy jste dítě Štěstěny, Vám se určo podaří, co budete chtít. Jo a k těm narozeninám: pusu na...tvář. Kam taky jinak, když jsou to narozeniny?! :-?

2 dorian-gray dorian-gray | Web | 16. května 2011 v 21:55 | Reagovat

[1]: Jé, zrovna jsem vám psal, ty narozky... no jsem až červnovej, ale díky moc! Vytrvalost v psaní deníku mi byla dána jen na krátkou dobu, ale zato jsem se asi trefil do vážně zajímavého období, vzpomínám, že jsem tehdy neměl ženskou a dost mě to hnětlo, jo co bych za to dneska dal... A pokud jde o IB : "vše při starém","no coment...". Jo a vracím pusy dvě.

3 Večernice Večernice | Web | 17. května 2011 v 21:13 | Reagovat

Ajó, tak to jsem zase moc aktivní. Tak vše nej za měsíc. Vracím pusy tři-no, to ne, to bych byla jako v Rusku, tak teda vracím pusy čtyři-nebo víte co, rovnou Vás objímám. Možná tu zveřejním i něco z toho svýho deníku. Jo, jak se ten chlap na mě dívá... krásnej šlágr.

4 who7 who7 | Web | 26. května 2011 v 20:53 | Reagovat

Díky moc za přání k přijetí do Autorského klubu - potěšilo mooooc. Píšu všemi devíti, ale o palec mě nikdo naštěstí nepřipravil. - :)Jen zůstává nečinný. Jo a ty lidi pozoruji a studuji až moc. Ostatně pitvám písmenka a věci tak důkladně, že mě za to lidé nemají rádi. Váš blog je zajímavý... jen tak dál a ty narozky máte stejně jako já svátek tak pomyslně připíjím třeba...mojitem ? ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama