Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Ó, kam až jsi klesl

10. května 2011 v 20:46 | Dorian-gray |  Ostatní
Ó kam jsi to klesl Kašáku, jak to žiješ, jak se to tady na světě mastíš. Vždyť ty nemáš ani zbla sebeovládání, nemáš morálku a nemáš disciplínu. Jestli jsou nějaké povinnosti tak jediné co dovedeš, je odložit je na zítra, nebo rovnou na nikdy. Z této tvojí vlastnosti je mi vážně zle, kdysi´s býval i schopen vykonat nějakou cílevědomou činnost, ale nyní po letech, zdá se, centrum pracovitosti v tvém mozku atrofovalo. Když máš hlad, jíš. Když se ti chce spát, spíš. Když je ráno, jdeš do práce, protože musíš. Atd... Ty prostě jen uspokojuješ svoje aktuální potřeby, ale žádné jiné činnosti, které vedou k střednědobým výsledkům ty nejsi schopen. A ty ženské, na které tak nadáváš, že tě buzerují, všechny, všechny ty vole mají pravdu!


Kdo je Kašák není asi příliš složité uhodnout. Áno, je to moje přezdívka z let, kdy jsem coby dorostenec válel volejbalovou ligu za jedno malé město ležící na želeniční trati z Brna do Žďáru n. S., asi třináct minut cesty z Králova Pole. Měl jsem rád večírky a pití a srandu, no a měl jsem také mírumilovné a tolerantní rodiče. A ačkoliv jsem jednoho Mirka znal, tak se přiznám, že jsem s mírou nikdy moc nepil (tak odtud asi ta přezdívka). Rodiče mi nikdy nepřestali věřit, že se mi bude v životě dařit a že to někam dotáhnu, no a vida, zdá se že jsem je nezklamal, todáhl jsem to až to těchto sraček. Ale myslím, že oni jsou spokojení.

No, v první větě minulého odstavce jsem napsal, že jsem to válel, to když se řekne "válel" tak to většinou znamená jako, že jsem hrál dobře a že jsem byl oporou mužstva. To by ovšem byl velký omyl. Hrával jsem většinou na druhém smeči a celou dobu jsem se jen tak tak držel v základní sestavě. Celkově jsem měl vždycky fyzicky na lepší hru, než jsem ve skutečnosti předváděl, skákal jsem ze všech nejvíc a byl jsem rychlý a obratný, ale prostě jsem to neuměl prodat, neuměl jsem do toho rukou na prdě pořádně praštit, a poměrně hodně jsem to takzvaně "kurvil", čtenář promine, ale to byl náš sportovní argot. Jo a taky jsem byl psychouš, když mi to nešlo, tak jsem se "posral" a sklopil jsem hlavu a už se mnou nebylo nic. Na druho stranu, když mi to šlo tak mně nešlo zastavit, ale to bylo jen málo kdy. Celé moje volejbalové působení dokládá jedna zajímavá historka z konce soutěžní kariéry, kdy naše mužstvo se tři roky po sobě, se mnou v sestavě, zachraňovalo v krajském přeboru II. třídy, vždy jsme se udrželi jen zázrakem. Já jsem potom odešel a přestal jsem hrát kvůli práci. No a kluci hned následující rok vyhráli kraj a postoupili do vyššího patra. Co bylo asi příčinou?

Ale vůbec jsem vlastně nechtěl psát o volejbalu, no nedalo mi to. Je to prostě krásná hra a jedna z mých lásek. Málo se to ví, ale velkými milovníky volejbalu byli také světově velice známí a významní lidé, jako například Boris Jelcin, který dokonce reprezentoval Sovětský Svaz na olympiádě někdy v padesátých letech. O vztahu Usámy bin Ládina ke hře pod vysokou sítí se píše v současné době často, tak nebudu přilévat vody do moře, nosit dříví do lesa ani sovy do Athén.

Osnovou článku měla původně být myšlenka, a nyní navazuji na úvod, že nutkavé odkládání povinností má dokonce svůj kód v MKN - 10 (mezinárodní klasifikace nemocí, desátá revize), a že je to tedy odborně uznaná nemoc. No jestli že je to nemoc tak bych možná měl naději, že by mi mohl někdo pomoci, nějaký kolega lékař, možná. Podle mých symptomů jsem jednoznačně chorý a asi mám i nějakou ze závažnějších forem. Je ale jasné, že dle MKN to bude takzvaná "efková diagnosa" (každý kód se skládá z písmene a několika čísel, a někdy je tam i tečka). Pod písmenem S jsou třeba zlomeniny, pod M degenerativní nemoci kloubů, pod E poruchy žláz s vnitřní sekrecí, I jsou cévní onemocnení, no a pod F jsou psychiatrické diagnosy. Ale co, přiznejme si otevřeně, kdo z nás není psychiatrický případ?

No a nakonec bych ještě připojil dvě věci, které mně v poslední době dost zaujaly, dvě takové myšlénky. První z nich jsem slyšel včera v hospodě od jednoho známého. Říkal, že má v práci kolegyni která se umí dobře pochválit a prezetovat svou práci. No člověk se občas musí pochválit sám, když to nikdo jiný neudělá, ale tato doktorka to prý dotáhla k dokonalosti. On řekl něco v tom smyslu, že ta doktorka když ukazuje svoje úspěchy, tak vezme hovno a je schopná ho vystavovat a prodat jako, jako ... řízek.

Druhá věc se týká náboženství. Byl jsem v sobotu na Slovensku na svatbě, bylo to jak jinak v kostele, a "farárko" řekl na konci: "Dnešní mše má i nedělní platnost, takže kdo jste byli dnes, tak zítra už nemusíte chodit. Ale kdo i tak přijde, tak to bude opravdu přínosné a osožné." (osožné je jakési divné slovo podobného významu jako "přínosné"). Bůh asi opravdu počítá čárky a nakonec nám to u posledního soudu všechno sečte, dobře nám tak.

Nakonec se omlouvám všem, kteří dočetli až sem, článek je pozoruhodně nesourodý. Ale co, hlavu a patu tomu umí dát každej...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jste také psychicky nemocní?

Ano 40.9% (9)
Ano, mám hned několik diagnos 13.6% (3)
Ne, ale budu 36.4% (8)
Ne 9.1% (2)

Komentáře

1 Lucy Lucy | 10. května 2011 v 21:21 | Reagovat

Líbíš se mi člověče, soudě z tvého psaní. Není co víc dodat.

2 Nobody Nobody | E-mail | Web | 10. května 2011 v 21:43 | Reagovat

Je úplně šumák, že si ve volejbale zrovna neválel. Já se ti klidně pokloním, poněvadž já se to tý mičudy sotvakdy vůbec trefím, ale o tom jsem nechtěla psát. Chtěla jsem říct, že málokdy přečtu něco delšího do konce, ale tohle šlo samo.

3 julie julie | Web | 10. května 2011 v 21:57 | Reagovat

dg 307? jinak, vaše mládí vedle saka neviselo, ale dle let, před kterými jste maturoval, zdaleka nejste stár, kurvafix, chlape, ser na to, starý lidi jsou jinej ročník. celej žiot před tebou, večírek jak sviňa no ne??

4 Sima Azael SongeNoir Miséricorde Sima Azael SongeNoir Miséricorde | Web | 11. května 2011 v 16:35 | Reagovat

dobrý článok, asi si zaujímavý človek, apsoň podľa toho čo píšeš ..:)))

a čo sa týka môjho článku o Bernolákove, musím sa priznať, že v tých ostatných emstách som ešte nebola .. takže nemôžem povedať aké sú .. ale podľa môjho názoru každé mesto, alebo skôr väčšina miest má v sebe niečo krásne ... :D ale Bernolákovo je skrátka "moje" mestečko .. a milujem ho .. preto sa mi zdá najkrajšie .. (teda až po Londýne)

5 Diggy Diggy | Web | 11. května 2011 v 17:05 | Reagovat

Hrůza,hnusný...děs

6 Večernice Večernice | Web | 11. května 2011 v 18:03 | Reagovat

Ha, koukám že jsme měli stejná gesta (já také když něco posrala, tak klopila hlavu). Kašák, hm, to je hezká přezdívka. Jinak o tom chorobném odkládání jsem také slyšela (je to snad prokrastinace...či tak nějak), za pár let bude snad každý, kdo nemá vlastního cvokaře úplně mimo (jistě, podle amerického vzoru). Jo a k té naší návštěvě, no, oni se zvou sami, dokonce to přiznávají a tvrdí, jak jsou rádi, že k nám mohou jezdit na víkendy (opravdu vhodná doba!) a že v létě si u nás mohou ugrilovat (ano, přinesou si maso, ugrilují, odejdou). To naše sousedka si zase chce neustále povídat. Furt. Problém: je jí osmdesát. Víte třeba, kdy byla největší sucha, která  pamatuje? nevíte? Přece v osmašedesátým! (To mi tento týden řekla již třikrát). Já ten hovor ještě umím utnout, Bedřich ne. Konstatuji, že máte opravdu luxus, když Vám peče sousedka koláče, nám jenom háčkuje dečky a ubrusy.

7 dorian-gray dorian-gray | Web | 16. května 2011 v 21:44 | Reagovat

[1]: díky

[2]: díky

[3]: díky, ano zkusím se nad sebou zamyslet

[4]: díky, a šťastnou cestu do UK

[5]: di do řiti

[6]: A víte kdy napadlo metr sněhu, no přece v osmadvacátým, to vám byla taková krutá zima. To mi říkala moje babička. No a k tomu klopení hlavy, já jí už tak nosím stále, tak nějak jsem si zvyk si na ten pocit, že se něco posralo. Díky za to cizí slovo, vidno že máte přehled. Váš d-g

8 Vendy Vendy | Web | 27. května 2011 v 13:28 | Reagovat

[5]: Sháníš návštěvnost? Oblíbený způsob některých blogů, znectit, strhat a urazit blog, na který narazí.

K článku - dobré myšlenkové pochody. Zajímavá přezdívka. A tu doktorku, která se tak umí prezentovat, vlastně obdivuji, protože tohle neumím. Ke své škodě, protože lidi, kteří se umí vychválit, to mají v životě lehčí. Nebo aspoň v práci...

9 dorian-gray dorian-gray | Web | 27. května 2011 v 13:45 | Reagovat

[8]: diggy trochu chápu a musím se jí zastat, její komentář je jen reakce na mé urážky, které jsem jí zaslal když jsem měl špatnou náladu - holt jsem někdy takovej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama