Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Květen 2011

Pocta mrtvému básníkovi

31. května 2011 v 22:20 | Dorian-gray
Barvy jsem koupil už dávno, pak seděly dlouho nečinně ve skříni. Měl jsem červenou, fialovou a zelenou. Uvědomil jsem si, že jsem mohl koupit modrou a žlutou a z nich pak namíchat zelenou, ale což. Dnes jsem vybral fialovou. Hledal jsem, jestli tady zbyly po babce nějaký štětky, ale jo nějaký tu zůstaly, tak jsem je ostříhal, protože byly moc tlustý. Ale stejně to s nima moc nešlo, musel jsem nakonec vzít jakousi štětičku z kosmetiky, asi se tím dřív nanášel pudr či co. Taky jsem ji ostříhal. S tím se to dělalo daleko líp. No a taky jsem měl strach, že se mi to tam nevleze. A taky jsem musel původně na židli, a pak jsem se u toho musel krčit, protože to bylo dost dlouhý a málem to zabralo celou zeď.

Srpen 1998, konec prázdnin

30. května 2011 v 20:40 | Dorian-gray |  Historická fakta
Tak minulá část vypravování dávno zapomenuté historie léta devadesátého osmého skončila někde u nás v bytě na párty, teda vlastně v její polovině. A tak odsud budeme pokračovat dál. Blížil se začátek školního roku, čvrťák, přemýšleli jsme leda tak o tom, kde chlastat a dělat podobné "zakázané" věci. Památný byl večírek pod rozbořenou rujnou rozhledny na Klucanině, nad naším krásným Tišnovem, 28. srpna, ještě dnes vidím jak s Hájkem tlačíme ten dvoukolák s třicetilitrovou bečkou kofoly a spoustou jinejch flašek a věcí do toho děsnýho kopce. Připomínám že sud byl skutečně plný kofoly a jako doplněk bylo několik litrovek rumu. K sudu musí být pumpa, aby se vevnitř vytvořil tlak a tekutina vytékala zkrz pípu ven, proto taková starost o pumpu. Naše tábořiště magické místo na zemi, jen čtyři obvodové zdi dolního patra rozhledny, ohniště a vysoký strom bez větví, někdy jsme chodili po vrchu těch zdí a bylo to jako na střeše světa. Později to tam ztratilo svoje kouzlo, rozhlednu zrekonstruovali a celé to zcivilizovali. Vypravování končí v předvečer nástupu do posledního ročníku gymnázia, v poslední den prázdnin.

Na budoucnost se vysrat!

26. května 2011 v 22:14 | Dorian-gray |  K tématu
Jo jo, je to bezvadné, myslet na světlé zítřky. I já často myslím na nějaké ty budoucí věci, snovám krok po kroku plány na dobytí Světa. Světa, kterej mně celých necelých třicet let kopal do zadku; teď se chystám nakopat do zadku já jeho. Bude to skvělý pocit, odcházet napůl bos a středem, když Svět bude skučet v rohu oprýskané mistnosti s mou botou zapíchnutou ve svém anu. Ano tohleto se jistě stane až...

Srpen 1998

16. května 2011 v 19:56 | Dorian-gray |  Historická fakta
Po delší době jsem se zase dostal k zápiskům z léta roku 98. Tentokráte poněkud nudná prázdninová část, kdy nedělám v podstatě nic zajímavého, jen párkrát jsem někde na zábavce a celé psaní končí až docela dekadentní jako-utržení-ze-řetězu chlastačkou u nás doma. Pili jsme tehdy medvědinu, to znamená rum ochucenej máslem, skořicí, badyánem a hřebíčkem, kterouž lihovinu jsme si sami připravovali. Akce měla pokračování ještě ráno, ale už se mi to nechce psát, je to už moc dlouhý. No a ještě bych chtěl upozornit na zajímvou věc která se stala 20.8. a to, že jsem musel odběhnout z hospody abych se hlásil rodičům (t.č. na dovolené), měli zavolat na naši pevnou linku domů. V dnešní době poněkud divné, že? Ách jo, kde jsou ty časy.

Dnes mám rande...

12. května 2011 v 22:34 | Dorian-gray |  K tématu
...so svojim mestom
nejdem do baru, len tak chodím,
zdravím neony známym gestom,
práve odbylo desať hodín.

Ó, kam až jsi klesl

10. května 2011 v 20:46 | Dorian-gray |  Ostatní
Ó kam jsi to klesl Kašáku, jak to žiješ, jak se to tady na světě mastíš. Vždyť ty nemáš ani zbla sebeovládání, nemáš morálku a nemáš disciplínu. Jestli jsou nějaké povinnosti tak jediné co dovedeš, je odložit je na zítra, nebo rovnou na nikdy. Z této tvojí vlastnosti je mi vážně zle, kdysi´s býval i schopen vykonat nějakou cílevědomou činnost, ale nyní po letech, zdá se, centrum pracovitosti v tvém mozku atrofovalo. Když máš hlad, jíš. Když se ti chce spát, spíš. Když je ráno, jdeš do práce, protože musíš. Atd... Ty prostě jen uspokojuješ svoje aktuální potřeby, ale žádné jiné činnosti, které vedou k střednědobým výsledkům ty nejsi schopen. A ty ženské, na které tak nadáváš, že tě buzerují, všechny, všechny ty vole mají pravdu!

Schizofrenní novinka z pátého května

5. května 2011 v 17:57 | Dorian-gray
Sedím za špinavým stolem v mém smradlavém bytě,
sedím tu za oknem jen v kalhotech a jsem v loji,
kolem rozházené oblečení, papíry a nějaké odpadky,
tak tu za tím stolem jsem a budoucnosti se bojim...