Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Brno a můj život

6. dubna 2011 v 20:46 | Dorian-gray |  Historická fakta
Ano jsem zase v Brně. V mém Brně milovaném, zavrhovaném, nenáviděném, znovu objevovaném, v mém Brně prodchnutém těmi nejhoršími zážitky na každém rohu, v Brně sem tam upomínajícím na něco dobrého, ve městě vysokoškolském, sportovním, alkoholickém, kolejním, pozvraceném, v městě fotbalových mistrů ze sedmdesátého osmého, v Brně přelomu století, v městě komunistickém i novodobém, v mém městě rodném. A jsem přímo v jeho středu v jeho srdci, jsem v Moravské zemské knihovně.

Dneska o tom budu chvilku psát. Jsem díky zvrhlému osudu nucen po letech opět navštěvovat knihovnu. Z několika důvodů, hlavně proto, že tady mají hodně knih, a taky proto že mně tady nikdo neotravuje. Ty knihy se tady snažím číst a něco si z toho zapsat a něco z toho zapsaného si i pamatovat. Sedím tady přibližně v místech, kde jsem sedával tehdy, když jsem tu spolu se svými spolubojovníky a spolubojovnicemi ze studií chodíval takzvaně drtit. Vzpomínám na ty časy na to nekonečné vysedávání v kavárně u novin a u piva, na mnohakolové turnaje v piškvorkách na to jak je nepohodlné a zároveň opojné spát v sedě s hlavou opřenou čelem o stůl. A dnes jsem tu zas, já, o něco starší od těch dob, a ze starých známých lidí, kteří se mi honí v hlavě tady není nikdo. Jen ten chlápek na druhé straně mého stolu, když se jeho ústa schovají za kastl počítače, tak vypadá docela jako Cigoš. Jako Cigoš, můj bývalý velký a posléze odvrhnutý kamarád. Brejličky, červené tvářičky, kudrnaté vlásky. Ale ne, když se chlápek postavil tak vidím, že je tlustý, to Cigoš byl vysoký, hubený s tenkýma nožičkama, no trochu bříško měl taky.

Vůbec se v posledních třech dnech dost vracím do kůže studenta. Po dopolednách chodím do nemocnice a jsem tam tak trochu všem na obtíž. I když to zastírají. Snažím se tam proniknout do problematiky MR a úplně dokonale mi to nejde. Převlékám se v šatně pro studenty a vypadám jako oni. Chodím jako oni na svačiny do kantýny a jím tam bílé rohlíky v kombinaci se salátem, typická VŠ kombinace (kdysi todažená až na čtvrt kila salátu ku pěti rohlíkům). Aby tomu nebyl konec, tak tam se mnou chodí i můj bývalý spolužák z kruhu, už dříve zmiňovaný Kyblík. Je to čirá náhoda, že jsme se tu my dva potkali. O Kyblíkovi se dokonce někdo ve třetí osobě vyjádřil jako o "nějakém medikovi", nic na tom, že Kýbl má pětatřicet let a je zarostlý a vůbec působí daleko rozumnějším dojmem než já.

Brno je jako můj život. Má právě dvě fakultní nemocnice, přesně s tolika ženami jsem v životě souložil. Když vynásobíme počet fakultních nemocnic pěti dostaneme počet let, které jsem s druhou s těchto žen strávil. Brno má čyři písmena, když odpočítáme jedno, dostaneme počet zaměstnání ve kterých jsem působil v plném úvazku. A když jedno přičteme, tak tolik let jsem pracoval v prostředním z těch zaměstnání, v mé oblíbené temné nemocnici. Když vezmeme počet písmen které má Brno, a přičteme dvojnásobek jeho tramvajových linek, dostaneme číslo - tolik roků mi letos bude. Když od tohoto čísla odečteme počet piv, které jsem nejvíce v Brně vypil za jediný den (22) a výsledek vydělíme počtem písmen, dostaneme počet dětí, které jsem zplodil s tou druhou ženou se kterou jsem kdy souložil. Brno je jako můj život...

Původně jsem toho chtěl napsat více, ale protože ta a druhá žena, se kterou jsem - víte co... tak ta druhá žena si pro mě za deset minut přijede před knihovnu, takže musím asi končit. Chtěl jsem třeba psát o brněnském fotbalu v polovině devadesátých let, nebo taky o tom jak asi prohraju jednu sázku (přitom jsem ji projel už dávno, a to proto, že jsem po celém kole neaktivity hodil ručník do ringu). Ale nevadí, ponesu následky své prohry se vším všudy...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Myslíte, že jsem debil?

ano
ne

Komentáře

1 vecernihvezdicka vecernihvezdicka | Web | 8. dubna 2011 v 16:04 | Reagovat

Mon Dieu! Doriane, Vy jste hodil ručník do ringu?! No, tak přiznávám, že jste mi vyrazil dech! Snad jste ji nepolíbil?!? Snad nedolezla?!? Doriane, jen doufám, že je řeč o IB, že jste třeba nehodil ručník do ringu (tzn. pozval starou knihovnici v pleteném svetru na kávu :) ). Vážně je řeč o IB? No, jinak místo do obrázků jste měl dělat do matematiky, čísla Vám jdou dobře. Brno je taky mé rodné město a když jsem to minulý rok řekla na jednom srazu, tak se mně kolega ze Slovenska zeptal, jestli jsem fakt z toho hrozného Brna, já přitakala a on mi sdělil, že tu studoval a brněnský Bronx mu naháněl hrůzu a zprotivil celá studentská léta (žil v těsné blízkosti). Tak to je Brno. Taky jsem se Vám u sebe na blogu květnatě popsala, ale žádnej další článek přidávat nehodlám (jsem líná ťukat na klávesnici). Možná někdy jindy. Jo a čekala jsem, že budete na titulkách všech tiskovin (půlmaraton) a ...? Ani jste se tu o tom nezmínil... Stále na Vás myslím! Vaše VVH (Věrná Večerní Hvězdička)

2 vecernihvezdicka vecernihvezdicka | Web | 8. dubna 2011 v 19:16 | Reagovat

Cože?! vzdal? Sakra, co jste za chlapa?! (neberte si to osobně, to řvu na toho svého, když něco vzdává, tím mě vždy spolehlivě nasere - omluva za sprosté výrazy, dochází mi s ním trpělivost). Štvete mě, protože jste mě nechal vyhrát - to nesnáším :), ano, možná jsem naivní, ale proč by jste to jinak vzdával!? To já to s K. nevzdala! Ve středu dokonce pochopil můj vtip! Říkám si, že stačí ještě tak deset let a třeba budeme mít i téma k hovoru. A třeba tak za dvacet let by jsme si mohli vyměnit čísla (aha, za dvacet let už budou asi mobily při dnešním hektickém vývoji jen v muzeu, že?) Sehnat moji sestru bude asi trošku problém, právě se stěhuje. Všichni jí říkáme, že je padlá na hlavu, stěhuje se do nějaké vsi milion  kilometrů od nás (tzn. asi 25 kiláků za Brnem). No, počítejte s tím, že skryté významy hledat nepřestanu. Takže se ještě ozvu. Laškovné "mrk" Vám oplatím polibkem na krk (na krk proto, že na rty se to považuje za nevěru, tak aby nebyly výčitky).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama