Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Schizofrenie kontra demence (a Ravel)

11. ledna 2011 v 22:13 | Dorian-gray
Trčím opět na ubytovně, nedělám nic. Myslel jsem si, že stihnu tolik věcí, když budu mít tolik volného času. Schází mi ale vnitřní disciplína, tak nedělám skoro nic. Je pravdou, že jsem například dnes odpoledne byl koupit pro nás (pro mně a pro Bedřicha) nějaký žrádlo. Teda pro něho žrádlo a pro mně jídlo, ale cenově to vyšlo na stejno.

No a taky jsem měl téměř hodinovej skype hovor s dětma a ženou, dobře jsme si popovídali. Má nějaké novinky, chce si s kámoškama otevřít v našem městě kavárnu pro matky s dětmi, myslím, že je to vynikající nápad. Bude tam dětskej velkej koutek a maminy tam budou sedávat na kafi a vést svoje debilní řeči o dětech a o oblečení. Jo a chce tam taky točit pivo aby nalákala i fotry, chá, kdo by to do ní řekl. Žena která tak bytostně nenávidí alkohol, ten proklatý alkohol, si chce vydělávat prodejem piva. Vnímám to jako evoluci jejího myšlení a musím říct, že jí držím palce. A zajímalo by mně jestli bude prodávat i tvrdý (tuhuo jak se říká na slovensku).

No ale kromě výše uvedeného není v kolonce aktivity dneska už nic. Včera jsem vzal Bedřicha do města, ukázal jsem mu centrum, náměstí, kostel, okresní soud. Hledali jsme nějaké vývěsky s inzeráty na pronájem bytů, ale nějak jsme takového nenašli nic a to co jsme našli se nelišilo od nabídek na internetu. B. se ve městě líbilo a náležitě počůral každý roh.

Také v zaměstnání se to dosud jeví docela v můj prospěch. Ostatní kolegové mají pro mně povzbudivá slova. Nevím sice, kde berou svůj optimismus, nedělám tady téměř žádnou samostatnou práci, ale někde ho berou. Dnes jsem byl celý den s jedním starším doktorem a dělali jsme hlavně obyčejný ultrazvuky a popisovali nějaký snímky. Cítil jsem se zase jako na začátku, když jsem se to celé před pěti lety učil. Místy jsem musel přetrpět výklad úplně basálních věcí, které jsou velice samozřejmé, ale je pravdou, že oni neví co já jsem zač, i tak zopakovat základy není na škodu. Na druhou stranu zdejší postupy a lokální zvyklosti jsou mírně odlišné od mých čili to je ta hlavní věc, které se chci učit přizpůsobit. Říkal mi taky, že pracuje strašně rychle a že dělá 4 lidi za hodinu, takže na jednoho má 15 minut. No, my (já) jsme/em v nemocnici dělal deset lidí za hodinu, ale o tom jsem taktně pomlčel. Došla řeč i na dva bývalé zaměstnance, kteří byli odtud v minulosti odejiti. Ptal jsem se manažerky a dvou kolegů na důvody, a nakonec vyplynulo, že ti dva vyhození byli jeden za osmnáct a druhý za dvacet minus dva. Tedy přeloženo do srozumitelného jazyka, jeden byl dementní důchodce alkoholik a druhý dekompenzovaný schizofrenik. Zde vidím pro sebe určitou naději. Já jsem sice také schizofrenik, ale zatím to ještě nemám na papíře, a musím se pochválit - v poslední době se držím.

Tak se taky držte!

zajímavá verze, pro mně nová, pozor má to 17 minut
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Myslíte, že jsem debil?

ano
ne

Komentáře

1 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 12. ledna 2011 v 17:42 | Reagovat

Hm, tak tady mám puštěný to, to... ten zvuk. Máte zajímavý vkus. Je moc hezký, že s Bedříškem tak cestujete. Snad jste mu k té prohlídce města dal i historický výklad u památek. Držte se taky! ... a pevně!

2 darkmiss darkmiss | Web | 12. ledna 2011 v 20:37 | Reagovat

Nám už optimismus taky vyprodali, zato pesimismus a lenost prodávají se slevou. Snad dovezou zásoby..a snad je dovezou brzo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama