Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

První noc v novém bytě

9. ledna 2011 v 22:55 | Dorian-gray
Dnes v noci jsem se vůbec dobře nevyspal, nejen že mně budily trvalé záchvaty kašle ale celý den jsem byl jaksi nervózní z mého plánovaného odpoledního odjezdu. Dopoledne jsme ani nebyli venku, žena šla potom asi v jedenáct zase spát a já se intenzivně nudil. Pak jsem si sbalil věci a taky Bedřichovi jsem sbalil pár nezbytností, jako pelech, misku, pytlík žrádla, sáčky na hovna, vodítko ... Nanosil jsem to odpoledne do auta a ještě se šel rozloučit. Jedu pryč vlastně jen do pátku, ale tohle byla opravdu síla.

Jestli je to tím, že si oba uvědomujeme jaká se tu odehrává změna, nebo jestli je to tušením něčeho nehezkého v povětří, težko říct. Každopádně bylo naše "ahoj" v toto nedělní odpoledne velice silné a upřímné, naše "jeď opatrně" bylo starostlivé a s obavami, naše "mám tě rád/a" bylo pravdivé a šťavnaté jako už dlouho, dlouho ne. Zdálo se mi jako bych zase žil. Uvázal jsem B. na místo spolujezdce a vyjel, pak jsem jim ještě zamával.

Cesta byla poměrně nepovedená, myslel jsem na to abych nepřejel ten pravej exit, tak jsem pro jistotu odbočil už o jeden dřív, podíval jsem se do několika dědin a zase se vrátil na dálnici. Pak už jsem viděl mou značku, ale jal jsem se předjíždět a ten sjezd jsem tentokrát prozměnu minul, už jsem myslel že se budu otáčet až v Ostravě, naštěstí tam byl ještě jeden a pak jsem se v Hranicích nějak vymotal a dojel až na místo. Tam jsem se ještě dále řádně motal, páč jsem jaksi nemohl najít tu ubytovnu, kde jsem byl domluven na přespání a kde nýčko sedím, píšu a sleduju neúspěšné B.ovy pokusy vyskočit na postel.

Kdo ví jak tohle celé dopadne. Mám teď pět dní svobody v cizím městě, kde neznám jediného člověka. No, zítra v práci se asi seznámím s pár lidma, ale jinak nic. Budu tady mít dostatek soukromí na cokoliv, vlastně tohle jsem asi dlouho potřeboval, trošku míň obklopen lidmi, trošku více svobody, nezávislosti, nepozorovanosti, nezodpovědnosti. Sám uvidím jak můj charakter zareaguje a bude-li se dále ještě více křivit, nebo se spíše narovná. Dříve mi vždycky dělalo velkou zvrácenou radost protivení se nařízením a morálce, moje hlava se dříve chovala poslušně a vzorně jen byla-li pod dohledem. Když jsem byl sám, neviděn, bylo to jiné. To je také důkaz mé největší slabosti, neschopnost udržet svoje chování v přirozené podobě i když mně vidí jiní lidé. Kdybych toto dokázal, byl bych dávno zavržen všemi vrstvami společnosti, ale byl bych sám sebou. Takto žiji v přetvářce a sobě se podobám jen o samotě, anebo v temnu svých myšlenek, které nesděluji. Je zajímavé když jsem v té době nachytán, myslíce na své věci, musí být na mně jasně vidět, že mám za lubem něco nekalého, musí mi to trčet z očí a pár (!) lidí to pozná.

Pokud jde o můj vztah, nechci ho tady nějak pitvat. Jendak ještě není mrtev, druhak už jsem o něm dříve napsal dosti aby si nezávislý pozorovatel udělal názor. Budeme nyní jistě procházet těžkou zkouškou, mohlo by se stát, že se odcizíme, že dojde k eskalaci žárlivosti, nebo že se něco stane pod vlivem nových setkání. To, jaký zmatek v mojí hlavě udělala IB je varující. Osobně se spíše nechám překvapit, jak bude žena reagovat až se nový režim zaběhne, za měsíc, nebo dva. Dovoluji si tipnout, že budou potíže a že vítr povane právě odtud. Ačkoliv nyní nemáme zdánlivě žádné problémy a vše funguje na 90-100%, tak je tam pod povrchem skryto nevím co. Ohledně budoucnosti si opravdu neodvažuji odhadnout jak dlouho spolu ještě vydržíme, padesátiprocentní rozvodovost v zemi je dosti pádným argumentem proti nám. Dost už toho.

Přece ještě jen jednu věc zmíním, jako reakci na jeden článek, co jsem čet´. Nejhorší chvíle jsme si spolu užili v okamžiku kdy jsme se vzájemně uráželi, ponižovali a kdy jsme trefovali svoje slabá místa, tyto vzomínky si s sebou ponesu navždy a nic je nesmaže. Byl to hnus a rozchod za takové věci stojí.

Takže nechme se překvapit, uvidíme co nám rok zajíce přinese...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Myslíte, že jsem debil?

ano
ne

Komentáře

1 lenny lenny | Web | 10. ledna 2011 v 16:53 | Reagovat

Hele, já se rozvádím, takže ty můžeš v klidu zůstat tak jak jsi, a statisticky to bude správně ;)

2 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 10. ledna 2011 v 19:23 | Reagovat

Jé, on má Bedřicha doma i někdo jinej... to je hezký. Sáčky na hovna-je hezký vidět, že v této povinnosti nejsem sama.Tak si užijte samoty a pozvěte k sobě IB! Jo a Bedříšek může jezdit na místě spolujezdce? Nepotřebuje sedačku? :)

3 Alisa Alisa | Web | 20. srpna 2011 v 22:50 | Reagovat

Pokladám si dve otázky .

Všetci chlapi myslia stále na iné ženy ?

A potom, nechápem, ako môžete mať taký vzťah k vlastnej manželke .

Sorry, vlastne to nie je otázka .

Prečo ste si ju preboha brali ? A hlavne, prečo ste s ňou mali deti ?

(Odpoveď nevyžadujem . Nerada mlčím .)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama