Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Praha II.

5. ledna 2011 v 23:26 | Dorian-gray
Tak a já mám opět potřebu se tady vymluvit z obdivu k nějakým lidem. Vlastně mívám tyhlety pocity v poslední době často. Pak mně to třeba přejde, ale. Stává se, že zkrátka někdy potkám člověka, který mi naprosto imponuje a já mám veliké nutkání mu (tomu člověku) tohle všechno povědět, strašně ho pochválit a vůbec ho převelice velebit. Možná bych složil i slaboduché verše, slabé kažkopádně formou, ale vyjadřující hluboké uznání a vůbec ty nejupřímnější city. Co na tom že tihle obdivovaní lidé jsou do jednoho z plémě Evina. Ale pozor, deklaruji už zde v prvním odstavci, že já se s nimi nechci vyspat, nehledejte žádné dvojsmysly.

Tak například dnes zde předevšemi musím vyzdvihnout zemi našich severních sousedů, bratrů slovanských. Našich drahých příbuzných od dob, kdy se bájní sourozenci Čech a Lech usadili v této nehostinné pralesní jungli a položili základy prvních státních útvarů v české kotlině a v tom co odtud zbývá k baltu. Pochválit za to že z jejich středu dorazila řízením nevyzpytatelné fortuny do našeho hlavního města jejich nejskvělejší dcera IB. Která nejen, že je velice krásná, je totiž i hodně otevřená, svobodomyslná, je vzdělaná a protřelá, je krásná (opět) je navíc i moc hezká a k tomu i dobře vypadá, je také jemná a zranitelná, jistě i inteligentní a pracovitá no a v neposlední řadě je moc pěkná. Navíc má bezvadnou češtinu s výrazným polským akcentem, který mně upoutává k židli a znemožňuje mému mozku složitější pochody. Když se na ni dívám, v záhlaví se mi točí modlitební váleček s texem: "Ty jsi tak skvělá, ty jsi tak skvělá, ty js....".

IB má navíc zajímavé názory na svět, vůbec už to že se někdo ze středního Polska dostane do práce v Praze, podotýkám do zaměstnání, kde čeština je přísně dodržovaným úředním jazykem. A podotýkám, že v době kdy na západ směřuje každý osel. Má ráda českou zemi a Prahu a je tu spokojená. Stejně jako já má představu o tom že není nutné aby rok měl čtyři období a hodlá to řešit nejjednodušším způsobem a to přestěhováním se do Turecka, naučí se Turecky a bude tam prostě žít a pracovat. Když jsem si o sobě myslel že jsem otevřený a nespoutaný, nyní konečně vidím jak to má opravdu vypadat. IB prostě jde na východ a jih, za sluncem a svými sny a nenechá si kazit život penězi. Až ji zítra zase uvidím, tak ... ale co, teď mi tady říká spolubydlič něco v tom smyslu, že : "Ty poslouchej teď si mně přidala ta IB na Facebooku, no a docela rychle ty jo.". Mám pocit, že spolubydlič má podobné názory jako já, nevím jestli celkově, ale pokud jde o IB, tak jistě. A až ji zítra zase uvidím, tak budu rád, protože ostře kontrastuje s šedí ostatní zdejší populace, atd... přesné důvody viz. odst. II.

A proč tu píšu takové kydy? Odpovím parafrází z filmu "Poslední pokušení Krista", která v mém skromně pozměněném podání bude znít: "Já jen položím ruce na klávesnici, a psát bude Bůh.". Ta původní myšlenka je totiž skvostná.

Z Prahy pro www.blog.cz Dorian-gray
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Myslíte, že jsem debil?

ano
ne

Komentáře

1 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 6. ledna 2011 v 17:32 | Reagovat

Tak si IB přidejte taky. Hlavně nedovolte spolubydlícímu, aby Vám ji vyfoukl.  Prostě se zakousněte a jeďte. A taky se zbavte spolubydlícího, aby jste s IB měli kam chodit. To víte, intimčo musí bejt.

2 dorian-gray dorian-gray | 6. ledna 2011 v 19:16 | Reagovat

[1]: to víte že ji mám přidanou, celou dobu přemýšlím jestli bych byl schopen spáchat nevěru - vy byste byla? slyšel jsem že spát spolu mají jen ti lidé, kteří se milují, nevím co je na tom pravdy. Kdysi před dávnými časy, za mlada takzvaně, jsem byl jednou v bordelu - stálo to za starou belu. To radši budu IB jen básnicky opěvovat...

3 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 6. ledna 2011 v 20:18 | Reagovat

[2]:Hm... sama nevím, jestli bych to "dokázala". Tak ten akt snad jo (až takovej outsider snad nejsem), ale ty následky, nevím. Ano, pitvají se zemřelé věci. Proto taky budu pitvat. Byl jste v bordelu? Tak aspoň nová zkušenost.   Nevím. Vždycky pro mě byla nevěra něco, co mě děsně lákalo, takové "zakázané ovoce" a chuť "okusit neznámé" tu jistě byla, ale jsem takovej vzorňák až mě to občas s... Líbám. Vážně líbám. Potenciální nevěra ve vzduchu? Hm?

4 dorian-gray dorian-gray | 6. ledna 2011 v 21:54 | Reagovat

[3]: jo zkušenost jo, aspoň vím že tam nemám chodit na šrot, pak nejsem moc chlap. Chut okusit neznámé tu bude vždy, ale je pravdou, že vážně mám morální zábrany.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama