Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Nihil

9. prosince 2010 v 20:39 | Dorian-gray
Zas tu sedím a čas se zatraceně vleče. Lidi už ani do nemocnice nechodí, to asi kvůli tomu, že je venku tak strašně hnusně. Furt je tam zima a padá ten nešťastnej sníh. Je fakt, že odkdy je tak odporně tak je tu vážně málo práce. Čas se proto zatraceně vleče a jeden blázen, snílek a věčný melancholik tu sedí a z nedostatku jiných aktivit zapíná počítač. A tenhle snílek si ke svým nelichotivým atributům může od nynějška připsat další jeden - a to "mouchysežertesimně". Když se tak ohlížím za uplynulými několika týdny, nevidím nic...

... nevidím nic, nic co by stálo za řeč. V poslední době jsem dělal poctivě věci, které se očekávaly. Doma jsem se choval slušně, staral jsem se o chod domácnosti svým dílem, a také jsem přispěl k tomu abychom tam "neshnili za živa". Jo dokonce i nádobí jsem umyl. Taky jsem chodil do práce jako debil, nemám už žádnou dovolenou a ani mít nebudu, páč jsem všechnu vyčerpal abych měl čas na práci a po novým roce nemám nárok, ježto jsem v novém zaměstnání atd..., ale o tom nechci plýtvat místem na disku. Taky jsem tak nějak vyšel vstříc všem svým vrozeným potřebám, z toho plynul pocit mé vnitřní vyrovnanosti a potažmo i nedostatku vůle a také rezignovanosti, refrakterity k světu, a taky toho s těmi mouchami. Taky jsem v poslední době myslel na jídlo častěji než na sex, snad asi poprvé v historii. To zase vedlo k navýšení živé váhy, nyní bezpečně nad osmdesát kilo. Abych byl jasný (to be clear), považuji horní hranici za osmdesátku. Takže mně zase nic nesere, nic mě netrápí, nic ve mně vevnitř nehoří, nic mně nespaluje, ani láska, ani nenávist, ani závist, ani pýcha, ani nic. Jako by mně to k čertu snad scházelo, jako by mně sralo, že mně nic nesere, jako by bylo zlé, co je dobré a dobré, co je zlé. Snad není ani nic na světě co bych chtěl. A to je před vánocema nemilé.

Možná přece jen něco, ale stejně věci, které si dovedu vybavit jako přání se nenacházejí v hmotném světě. Nejsou sice zcela nereálné, ale jistě nejsou hmatatelné, nejsou k dostání za peníze.

Rád bych viděl hvězdnatou oblohu, rád bych ležel na trávníku u chaty ve vlhké trávě a díval se s havou zakloněnou na prázndou oblonu plnou hvězd a snil bych o věčnosti a o nekonečnu světa, a taky o vlastní malosti a taky o rozměrech času. Rád bych se díval ze břehu na nekonečné moře a díval bych se a díval. A tentokrát bych snil o světě bez přetvařování a bez povinného, milosrdného lhaní. O světě kde se lidé mají rádí proto jací jsou a ne proto jaký kdo koho chce udělat. Počkal bych až se setmí a díval bych se na nekonečné moře a na nekonečné nebe a obě nekonečna by se spojily v jedno mystické, černé, nevím co. Rád bych viděl hory a rád bych kolem uší nechal proudit teplý vzduch za jízdy na kole dolů po horské silnici a myslel bych na to jakou nejlepší stopou projet následující zatáčku. Rád bych znovu naplno pocítil svobodu člověka, svobodu a pokoru.

Tak to je asi vše co jsem měl dnes na jazyku. Není to skoro nic, pravda. Ale nebudu lhát když povím že při psaní toho předešlého odstavce jsem přišel trochu na lepší myšlenky. Tak nyní už všichni vytrvalci, kteří se prokousali že sem, vědí, jaká jsou moje přání před následujícími vánocemi (neobratně naznačuji co byste mi měli dát). Zájemci nechť nechají kontakt v diskusi.

Myslím na Vás a na všechny smutné lidi
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Myslíte, že jsem debil?

ano
ne

Komentáře

1 Martí ♥ Martí ♥ | Web | 9. prosince 2010 v 20:45 | Reagovat

Mě se sníh líbí :))

2 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 10. prosince 2010 v 15:32 | Reagovat

Já myslela, že na chatu moc jezdit nechcete...
Kontakt Vám tu na sebe klidně nechám: klikněte na položku web v tomto komentáři.
Myslím na Vás...

3 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 25. prosince 2010 v 20:15 | Reagovat

Tak snad Vám Ježíšek taky něco nadělil pod stromeček. Vy jste dokonalý muž, takže Vám jaksi není co přát. Snad jen, aby jste tu byl častěji. Tak tedy: více služeb v novém roce přeje tk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama