Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Sám doma

12. listopadu 2010 v 19:43 | Dorian-gray
Tak a je to tu, konečně mně všichni nechali bejt. Konečně mne celý svět odvrhl, zavřel do této nehostinné kabiny, konečně mám od všech pokoj. Už mně zase nastrčili do víkendové služby v této temné, strašidelné, zapadlé, stísněné, zaostalé a mein gott, kdo ví jaké ještě okresní nemocnici. Totiž do jejího prvního patra, kde je tzv. RDG odd. Opravdu už mám světa vně plný zuby.

Chci sem vyvrhnout několik věcí, nic však podstatného. Nic závažného na srdci nemám už delší dobu a už jsem tady o tom přemýšlel dost. Proč vlastně šťastní lidé nepíšou tragickou poezii a tak dále, ale už dost o tom. Nyní chci vypláchnout pár věcí z mého nitra, maličko. Tak zaprvé, zbytek mojí rodinky, tedy ty tři ženský kterým ztrpčuju doma život, odjely konečně na Slovensko za rodičema, teda vlastně za tchánem a tchyní. Měly jet už včera ale nejmenší byla nemocná, tak se to odložilo, dost jsem to nesl těžce ale na podobné rány osudu už začínám být zvyklý. Odjely konečně až dnes. Ne že bych jaksi neměl rád tuhle bandu, ale je zkátka potřeba občas se uvolnit. Zvláště já to potřebuju, já odchovaný jedináček, který má sdílet střechu nad hlavou s všudypřítomnými blízkými a nemít ani trochu soukromí pro cokoliv. Tak já prostě sem tam ocením, že můžu být doma a vůbec jakkoliv sám. Tak teď tu křičím, hurá jsem tu sám.

To, že jsem sám (do úterý) znamená pro mně mnohé, např. budu se věnovati blogování a budu hodně číst cizí příspěvky atd..., jo vlastně to tak slavné nebude protože, budu většinu času v nemocnici (v této temné) a asi mně budou nutit pracovat. Další věcí je, že se zde neveřejně a pod pseudonymem vyznávám k lásce k té s vlasy jako koňské ocasy, ách jo, láska je to však čistě v teoretické rovině. Nedovedu si představit žádné praktické a skutečné vyústění. V poslední době jsme si spolu vyměnili několik (2) vzkazů na Facebooku a to ve velice vstřícném duchu. Až snad mám trochu obavy, až ji uvidím zase naživo, kdo ví, třeba právě teď sedí dole za okýnkem. Až snad mám trochu obavy, že až spolu prohodíme pár slov, tak nebudu vědět co říci, a vypadne ze mně něco jako: "to je ale tma!?". No uvidíme, pak to sem snad napíšu. Ale musím předznamenat jedno, já se nemůžu nechat sbalit sestřičkou, na to jsem příliš rozumný a příliš suchý.

Třetí věcí je, že jsem právě dojedl pizzu, co jsem si objednal, a je mi tuze zle a těžko. A taky jsem tu za špitální peníze zatopil na nevím kolik a je mi nějak horko. Horko a těžko je špatná kombinace pocitů.

No a potom jsem taky doma našel (né celou dobu jsem věděl kde to je) nějaký starý zápisky a starý básničky, co jsem vytvořil tehdy ještě svým divoce zmítaným citlivým mozkem. Některé jsem naštěstí napsal i tiskacím písmem, takže jsou čitelné doslova i po čase. To se nedá bohužel říci o denníkových zápiscích, protože ty jsou psacím. Můj rukopis se postupně vyvinul v sekvenci dvou typů znaků (vysoká smyčka - l, k, h, b, t ..., nízká vlnovka - a, c, n, a vše ostatní) rozluštit tyto kombinace se mi mnohdy už nedaří, i když jsem si dříve myslel, že to přečtu kdykoliv. Tak jestli bude čas, tak sem něco z toho dám, není to vždy úplně marné. O kvalitě básní si iluze asi nedělám, ale jedna věc je jistá. Psal jsem je totiž s cílem ne se někomu zalíbit, ale hlavně pro vlastní trápení a vycházely ze zhrzené lásky, to činí tyto skladby cennými alespoň pro mně.

Pak tady mám něco pro milovníky Miley Cyrus, a to její fotku na tomto odkazu - http://kultura.idnes.cz/foto.asp?r=hudba&c=A101108_091435_hudba_ob
Vypadá tam jako obtloustlá, afektovaná káča.

Hmm... asi jsem právě napsal tisíc a něco znaků a .... nic.
Vám, kdo víte o co jde, posílám pusu (myslím si místo kam). Té druhé duši mávám.
S pozdravem zatrpklý a prázdný DG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 13. listopadu 2010 v 9:40 | Reagovat

Tak si otevřete okno. Hlavně nepřestávejte topit za cizí prachy.  Ne, Vy nejste zatrpklý. Toho bych si všimla. Jste sympaťák, to se pozná...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama