Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Rodiče, televize a barbaři

20. listopadu 2010 v 17:24 | Dorian-gray
Jsem právě v malém městě jménem K. nedaleko od Brna a sedím za pracovním stolem svého otce a zrovna mám nestřeženou chvilku a tak nedělám nic. Musel jsem na tuto návštěvu ačkoliv se mi vůbec nechtělo, v poslední době bylo relatvině málo pozitivních věcí ale zato negativa vyloženě žádná. Měl jsem prostě se sebou jiné plány. V pátek večer byl po práci večírek, slíbil jsem že přijdu, šéf totiž měl čtyřicet a já tohle zaměstnání brzy opustím, navíc jsem chyběl na posledních pracovních chlastačkách, považoval jsem proto za samozřejmé, že se zúčastním. Avšak samozřejmé taky bylo, že jsem na to zapomněl a místo toho jsem na stejný den slíbil mamce, že přijedem do K. Jsem pěknej vůl. Potom jsem se tedy musel ztrapnit tím, že jsem účast na akci odřekl. Dnes se taky hrál v dědině jménem P. volejbalový turnaj, kterého bych se byl býval zúčastnil a byl bych se býval dobře bavil, hrál, pil pivo od rána minimálně do odpoledne, jo a párky bych jedl. Jenomže já nejsem v P. ale trčím v K. a nehraju, nepiju, nejím, sedím tu a byl bych se býval nudil, kdybych nyní nepsal tenhle blog. Tak taková je situace.

Rodiče mí jsou jinak fajn, máme dobré vztahy. Ještě lepší vztahy mají spolu ale moje mamka a manželka, to je poměrně raritní, jde přece jen o tchýni a snachu, ale je to tak. Projevuje se to tím, že ženský jsou nyní spolu v Brně na tom mnou nenáviděném "shoppingu". Nenáviděném proto, že si nedovedu představit, že se toho někdy zůčastním, ale ve skutečnosti jsem rád když na celý odpoledne vypadnou, mám je rád, ale znáte to, myslím že už jsem tyhle postoje obhajoval někdy dříve. Co mně tady ale sere je neustále puštěná televize. Když jsem před pěti lety z tohoto bytu odcházel a začal vlastní život (lépe sdílený život se ženou) televizi jsem nekoupil. Ne že bych na ni neměl peníze, bylo to úplně záměrné a plánovité. Ten přístroj, nebo lépe fenomén mně vadil už dlouhodobě před tím. Je tisíc důvodů proč nesnášet televizi jako pojem, jako společenskou entitu a já je tu nechci uvádět. Všechny tyhle důvody jsou mi lhostejné, mně totiž vadí jediná naprosto konkrétní věc. Televize modifikuje názory v populaci a je nástrojem propagandy. Proto ji nenávidím a nikdy si ji nekoupím. Ano i noviny a rádio, a internet jsou nástroje propagandy ale v těchto případech je daná mnohem větší svoboda ve vyhledávání zdrojů informací. Nevěřícně navíc kroutím hlavou když slyším lidi, jak si vypravují, co viděli včera večer v seriálu, v nějakým debilním seriálu, ze kterýho zvracím po vyslechnutí prvního rozhovoru nevěrohodných hrdinů (kterýhokoliv seriálu). Nebo když lidé sborově pláčou nad osudy ubohé Aničky. Ano je to hrozné že asi bylo zabito dítě, ale má její život větší cenu, než jakýkoliv jiný zmařený život dobrého člověka? Navíc se konkrétně tímto dost pranýřují úchyláci, s nimiž soucítím, jsouc jejich vzdáleným bratrancem. No tohle nechci dál rozebírat. Zkrátka televize do nás hustí svoje názory a nám stačí pasivně sedět někde v blízkosti. Noviny nebo internet musí člověk aktivně vstřebávat a v tom je ten asi podstatný rozdíl.

A teď se ještě zmíním o jedné větě, která mně velice zaujala. Četl jsem knihu o dějinách Británie, a zrovna krátce po začátku byla nějaká zmínka o okamžiku kdy římské legie definitivně opustily britské provincie, bylo to někdy po roce 400 n.l. Doba to byla tak temná, že pochybuji, jestli tehdy vůbec svítilo slunce, myslím, že muselo být permanentně šero a mlha a teplota tak do 10°C. Ta věta zněla hrůzně a konkrétně takto: "Poslední den onoho roku překročili barbaři v mohutných počtech Rýn.". Nebudu to dále rozvádět, nechám příležitost průchodu vaší vlastní představivosti. Původně jsem sice zamýšlel napsat na toto téma příběh, ale asi je to na mně moc velké sousto. Tak asi zůstanu u obrázku těch zarostlých lidí valících se přes studenou kalnou řeku za vidinou kdo ví čeho. Za vidinou kdo ví čeho.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Myslíte, že jsem debil?

ano
ne

Komentáře

1 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 20. listopadu 2010 v 17:42 | Reagovat

Moji rodičové mají televizi puštěnou   permanentně. I když odchází, tak ji nevypnou a mě to tak rozčiluje, že...
A když ji vypnu, tak se doslechnu, jak jsem zlá a nepřející.

2 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 21. listopadu 2010 v 11:55 | Reagovat

Ne, ten převrat o 360°je z doby, kdy se rodiče rozváděli a my se nemohly vidět. Popíšu to v nějakém článku, zase nemám čas...Já na Vás také myslím, jo a ten pach uzeného mi ani nepřipomínejte. Smrdí tím celej byt, navíc se nám to maso trošku nepovedlo (druhá várka)...

3 Fabiana Fabiana | Web | 21. listopadu 2010 v 13:22 | Reagovat

"Shopping", aneb milovaná akce snad všech lidí, které znám, mi zůstane vždy neznámý. Nedokázala bych se půl dne poflakovat v padesáti různých obchodech, vyzkoušet si milion různých hypermódních (a hyperdrahých) věcí a utratit za to pět tisíc, jako někteří... To už je asi vážně extrém, ale stejně. Já utrácím jen za jídlo a knihy. Ve skříni mám sotva deset triček, dvoje kalhoty a dvoje boty. Člověk může stejně nosit jen jedny.
Souhlasím s vaším názorem na televizi. Navíc, denně umírají stovky dětí a stovky dětí se ztrácejí. Do televize se jich dostane jen pár a těmi se pak má celý nároz zabývat tři roky. Na ty ostatní se sere...

4 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 22. listopadu 2010 v 16:01 | Reagovat

Doriane, jsme nucena Vás seznámit s fakty:
VY nejste nepovedený, jediná nepovedená jsem tady já. Vy jste dokonalý muž. S tím už se musíte smířit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama