Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Červen/červenec 1998

13. listopadu 2010 v 23:10 | Dorian-gray
Tak a jsem sám doma a mám proto přístup ke skeneru a můžu proto nafotit nějaké archiválie z mých deníků. Původně jsem chtěl zde zveřejnit staré verše, ale shledal jsem je ubohými, zde vědomně neguji, co jsem prohlásil nedávno v závěru jenoho z článků, opravdu je to dost ubohý výtvor. Místo toho se budu věnovati próze, vlasně literatuře faktu. Naskenoval jsem tři stránky z deníku, zabývají se obdobím mezi 24. červnem a 6. červencem 1998. Měl jsem tehdy narozeniny a udály se zajímavé věci. Je to vlastně první stránka toho denníku, který jsem tehdy pojmenoval Díl I. Komentáře jsou v závorce kurzívou. 
strana 1
 24.6. St
       Ve škole umývám lodě a brzo jdu domů. Mám 17. narozeniny a je to takový divný. Celej den su doma a je to docela nuda. Je mně 17 a přijal sem na schodech gratulace od skoro všech lidí co jsem potkal. dostal sem čokoládu a ta situace byla taková divná.
25.6. Čt
       Ve škole je to nuda. Přednášky a zase přednášky. Toufarová (matematika) furt jen počítá příklady. Odpoledne sem dělal na antukovým hřišti s klukama. Dostal jsem hobla - 17x do stromu, bylo to děsný. Další gratulace atd... Potom na 2 bíry.
26.6. Pá
       Ve škole docela dobrý. Toufarová pořád jen počítá, nechala Davida propadnout. S děckama domlouváme akce na pondělí a Žďárec. Odpoledne jdu s nima do divadla. West side story - fenomenální, prostě boží představení. Seděl jsem s těma co je mám rád. Musel sem cestou poslouchat poznámky o tom jak jdu poprvé do divadla z čtyž přechozích možností.
27.6. So
       Celej den na Měšci je to dobrý. Hraju hovno. Celou dobu je skvělý počasí. Švestka mně nesere tak, jako vždycky když hrajem. Datum Radimova odjezdu se blíží, to je dobrý. Večer chlastáme u Loupežníka Leciána. Bylo to 9 škopků a 2 ferneti. Odskočil jsem si ublinknout za roh. Potom chodím s karbanem po Kuřimě, dojdu dom, lehnu a spím.
28.6. Ne
       Celej den zase na Měšci (turnaj ve volejbalu). Domluvili jsme bíč na pondělí - docela dobrý - aspoň nepůjdu do hospody. Švestka mě sere víc než jindy. Béďa je asi nemocnej. Celej den hic jak sviňa. Nešel jsem ani chlastat. Radši sedím doma a čumím na fotbal Paraguay - Francie - zajímavý. Přemýšlím o tom co budu dělat o prázdninách - spářky a práce v lomu. Začínám psát tady toto.
29.6. Po
       Poslední den ve škole, dostáváme vysvědčení. Mám tam 7 trojek a ředitelskou dutku. Potom dem s děckama k Legošovi, já na smažák a 2 bíry. Doma sem se jen otočíl a šel na bíč - to bylo docela dobrý. Boban hraje jak king. Potom se snžím jít k holičovi, ale neúspěšně. Před startem memoriálu nemám takovou trému, jakou jsem očekával. V běhu se držím docela dobře, nakonec finišuju na 3. místě. Udělalo se mě blbě a půl hodiny po doběhu sem se poblil, 3 krát krásně před lidma. Sotva jsem se doplazil dom, sedám na nejbližší spoj do Tišnova. Na klucanku sem se dostal strastiplnou cestou lesem. Nahoře to bylo dobrý, byl tam Franta - pankáč, feťák, zajímavej člověk. Bohužel přišel Bob - to je taková piča.
strana 2
30.6. Út
       Vstávám pozdě, su totižý  nevyspolej. V 10 volá Eva. Vzpomínám na slávu včerejšího dne. V 1635 jedu do Tišnova a potom do Říkonína, a potom jdu s děckama do Žďárce pěšky. 1. den tam je dost dobrej, hraje se fotbal v TV a sešlo se nás tam docela dost - já, Dejva, Halvi, Pavlas, Eva, Jíťa, Gábina, Makréta a možná žještě někdo. Koupili jsme bečku a začali ji pít. Já jsem vypli 5 škopků a na to jsem dal s Evou a Halvim 2 šašky a 2 vodky když šašek došel. Strašně jsem se ožral. Holky tam chodily ve šprndách a občas i v ?? (nepřečtu) - sou z toho fotky (hmm, podívám se po nich). Choval jsem se hnusně a několikrát sem se poblil - tuhej asi ve 1120. Nejhorší ale byl Halvi.
1.7. St
       Kocovinu nepociťuju. Přijel Martin a později i další děcka jako Béďa, Dana, Jitka Č., Martina atd... Moc nepiju. Martin s Evou shání suroviny na medvědí mlíko - chodí od domu k domu a žebrají. Později jdeme hrát fotbal. je to skvělá hra a dal sem poží gól. Pak su úplně death a jdu se raděj vykoupat do rybníka. Potom se trochu paří, pije se medvědí mlíko - neopil jsem se. Všichni vytuhli dost brzo, asi v 2. Ani sem nespal s Evou, byla taková divná po včerejšku.
2.7. Čt
       Vstávám asi o 4 hodiny později než včera. Bude se zase vařit medvědí mlíko. Byli sme v hospě a potkali tam Kadleca a mladýho Jandu. Celej den je divnej až na večer se to rozjede. Vychlastáme medvědí mlíko a nějaký piva a dem hrát fotbal. Pavlas a Pavel se opijou tak moc že si ze zápasu nic nepamatujou (hráli jsme s nějakejma místníma chasníkama). Jsme všichni trochu opilí a Pavel dává 1. gól. Potom to držíme asi půl hodiny, dostaneme asi 10 tyčí a břeven ale vedem. Pak holky donesou víno a začíná se dále pít. Zápas končí porážkou asi 1:15. Přijdem zpět na chatu a dám si tam 4 větráky. Potom lehnu do postele s 5ti holkama a ty mně udělaly strašně moc velkejch cucfleků na krku, břiše a zádech, oplatil jsem to Evě jedním krásným na krk. Večer pokračuje v dobré náladě. Spát dem asi ve 2.
strana 3
 3.7. Pá
       Probudím se a asi hodinu se dívám na Evu jak spí. Boží. City. Uklidíme a jedem pryč ještě dopoledne. Pak jedu dom a najím se atd...Vracím se do Tišnova, že se budu dívat na nějakou šou do Kiss rádia - stojí to za hovno. Dem s borcama do hospy, vypijeme 2 piva, Pavel 5 a Martin P. 4. Rozhodli sme se že půjdem do kina. Sejdem se s holkama a sedíme v kině v 1. řadě, podáváme si lahev vodky. Pavlas se nasere na Evu, když má hlavu na jejím rameni. Eva nosí šátek kvůli tomu cucanu. Ten film byl tak debilní. Rozloučím se a odjíždím s našima (no teda) o 3/4 12 domů.    
4.7. So
       Vstavam pozdě. Dneska malujem u mě v pokoji. Naši našli pod mou postelí flašku meruňky. Nevím kde se tam vzala. Je vymalováno a skládám knížky do regálu. Otec se hádá s mamkou o sysému skládání. Chová se jako vůl, a to mně strašně nasere. Žduchnu ho na bok skříně a zařvu mu do xichtu "Nech toho, hajzle!". Další 2 hodiny jsou dost emotivní. Večer se už chovám jako by se nic nestalo. Dívám se na fotbal. Ráno se měl takovej divnej pocit, jak kdybych byl zamilovanej, ale za čas ustoupil ten pocit.
5.7. Ne
       Vstávám pozdě, včerejší hádka ještě visí ve vzduchu. Já už su v klidu na rozdíl od otce. Malujeme obývák, dostal jsem se k štětce, je to blbá práce. Byl sem se poprvé projet na kole. Ujeto asi 8km a byl sem mokrej jak prase. Zjišťuju rozdíly mezi horalem a silničním kolem a zdá se mi že začínám rozumnět cyklistice (opravdu?).
6.7. Po
       Velice fádní den, i když jsem byl běhat (asi po 14 dnech). Bylo to dopoledne a potkal jsem tam fůru lidí, celkem blbý to bylo. Pak sem jel na kole na Brněnskou přehradu v naději, že se potkám s Evou. Nestalo se, ale ujel sem asi 55km. Večer su celkem death (správně je asi dead). Eva ještě telefonuje seznámí se s mamkou. Mamka si myslí doví co. Kéž by to byla pravda.

Tak takový jsem byl já před 12ti a něco lety, snažil jsem se to přepsat doslova. Vzpomínám si po té době přesně na některý pocity, když to čtu, znovu prožívám, znovu to vidím, znovu cítím pach odstátýho piva.

Tento článek dnes píše už docela jiný člověk
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fabiana Fabiana | Web | 14. listopadu 2010 v 16:03 | Reagovat

No jo, typický sedmnáctiletý ožralý :) Zkoušela jsem luštit to původní, ale nepřečtu to, ještě, že jste to přepsal.

2 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 14. listopadu 2010 v 17:49 | Reagovat

Doriane!!!!! Varuju Vás! Okamžitě odepiště: Kde jste vyzvěděl ty informace?!?!
Pokud budete kontaktovat moji rodinu, tak já kontaktuju tu Vaši zapadlou noční nemocnici a najdu si Vás a uškrtím Vás! Doufám, že jste mé tetě (tuším správně?) dal i adresu mého blogu... To už bych Vás neškrtila, ale přímo zabila!
PS: To nevyhrožuju, to varuju...

3 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 15. listopadu 2010 v 17:06 | Reagovat

Vy máte tak krátký spisy? To můj starej deník je plnej vět typu: "Sere mě, že...", "Až budu bohatá, tak mi bude ten píp bratr závidět, no už aby to bylo...", "Až se odstěhuju, tak...". A pak následuje stránka o tom, jak to bude úúúúúžasný.
Náhodou máte kráááásný písmo. A jak víte, že jste mě nepotkal v Doubrcu? Jo a omlouvám se za tu svou temperamentní reakci...to víte, v žilách mi koluje italská krev (údajně). Třeba se časem přikloním i k mafii...

4 dorian-gray dorian-gray | Web | 15. listopadu 2010 v 17:14 | Reagovat

[3]: no napsat stránku trochu souvislého textu se mi podařilo až hodně později. Cojávím možná jsem Vás potkal v tom Vašem Doubrcu, anebo v Klokočí, anebo Vaší ségru, jak se to dozvědět? A víte, ve mně taky jistě koluje jižní krev ale nemám o tom žádné důkazy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama