Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Jen si vrzni, jen si vrzni...

15. října 2010 v 16:27 | Dorian-gray |  Historická fakta
Američané jsou v Plzni.

Trčím v Plzni. Dnes budu psát jen o trapných a hloupých věcech, které se dějí kolem mně. Vynechám líčení pracovních záležitostí a vynechám popis stavu našeho manželství, ačkoliv to do zmíněné kategorie zjevně také patří. Trčím v Plzni na hotelu. Mají tady alespoň průměrné připojení a spolubydlič šel naštěstí na exkurzi do pivovaru. To mně naštěstí vůbec nezajímá, takže mám možnost být tu pár hodin sám. Trčím na hotelu Victoria a za oknem je převelice široká ulice, a jakýsi kaňon, kde na dně jsou železniční koleje ve čtyřech párech vedle sebe. Vypadá to tu jako na nábřeží, s tím rozdílem, že místo řeky tam někdo dal železniční trať. S řekou by to tu bylo daleko působivější, prostě sem řeka patří. Možná si někdo dal do programu, volebního programu, dnes jsou komunální volby, že tam nějakou řeku zavede, to by byla věc. Když si to tak představuji, vidím se jak sedím u břehu Adige ve Veroně sleduji její světle modrošedé vlny a východ měsíce nad baráky na druhém břehu, piju víno, je teplo a krásně a tma. Ale já místo toho čumím na železniční trať, trčím v Plzni na hotelu Victoria a v hlavě mi hučí.

Včera jsme se dostali spát až po třetí hodině ranní, takže vlastně dnes. Pili jsme pivo a víno dohromady, v nevelkém množství, ale stejně tu pachuť mám na jazyku doteď. Z hotelu, kde je kongres je to půl hodiny pěšky sem a to jsme ještě museli doprovodit Romanu do jejího hotelu, kterej je zas někde úplně jinde, trajdali jsme se Stanislavským asi hodinu po noční Plzni a byla nám zima. Ani jsem si nevzpomněl na bájný verš z jedné písničky, který zní:"Jen tak se toulám noční Opavou a opájím se představou, jaké by to bylo v ráji.". Vzpomněl jsem si na to až dnes. Upravuji ten geniální text po svém. Jen tak se toulám noční Plzní a jejich hnusným pivem se przním. No a výsledkem toho je, že trčím na hotelu, mám pachuť na patře, hučí mi v hlavě a snad ještě něco dalšího.

Je to tady festival přetvářky. Uvedu dva příklady, ze kterých mi je lehce nevolno. V hlavní roli jak jinak než já. Včera byla kapela opravdu hlasitá, Queen revival, a nehráli nic moc. Nebylo slyšet téměř ani vlastního slova, to je zlé, ale má to i svoje výhody. Mohl jsem se bavit se svou bývalou zaměstnavetelkou o čemkoli, to jako o čemkoli aniž by nás mohl někdo slyšet. Tak jsme se tedy bavili o čemkoliv a dozvěděl jsem se zajímavé věci, a poznal jsem její zajímavé názory na určité pracovní věci, které jsou, řečeno kongresácky, nad rámec tohoto stručného sdělení. Potom se tam přimotal můj šéf a byl konec povídání, plynule jsem přehodil na to, že hrají Bohemian rhapsody a že to je moje oblíbená. Bývalá zaměstnavatelka moje rychle pochopila situaci, rozloučila se a zmizela, bylo nám to vše jasné, rezonujeme na stejné frekvenci.

Další trapas je že chodím tady kolem svého budoucího zaměstnavatele z NJ a ani ho snad nezdravím. Já ho oficiálně vlastně ani neznám, kdyby mně viděl šéf se s ním bavit, tak by mohl leccos pochopit. Je dost podezíravý a ani se mu nedivím. S chlapem z NJ jsme si vyměnili pohledy velice rozpačité, ale i tak v nich čtu, že moje obavy chápe. Snad si nemyslí, že jsem debil. To už bychom totiž byli dva.

Další věc je že šéfovi asi umře pes. Má snad nějakou glomerulonefritidu, či co a to asi progreduje do renálního selhání. U psa dost blbý, u člověka směr dialýza a transplantace ledviny. Pesan má teprve asi tři roky a je moc hezkej.

Takže to jsou moje dojmy z Plzně, venku snad začalo ještě pršet, no to snad není možný. Trčím tady a místo toho bych měl sedět v kongresáku a poslouchat moudra o soudobé radiologii, kvůli tomu jsem vlastně přijel. Místo toho píšu tento chabý článek, který přečtou tak maximálně dva lidé. Ale za to mi to stojí. Jen je chci varovat, aby mně nepovažovaly (jsou to sice ti lidé, ale více mi tam sedí -y) za dobrého člověka - nezasloužím si to.

Chtěl bych plout na hřbetě krokodýla po řece Nil a volat vivat, vivat po egyptském kraji.
V pět třicet pět, jednou z pravidelných linek, pět zastávek do Kateřinek, ukončete nástup,
dveře se zavírají....
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dorian-gray dorian-gray | 15. října 2010 v 16:31 | Reagovat

těch zastávek je vlastně sedm, mám tam chybu

2 Fabiana Fabiana | E-mail | Web | 15. října 2010 v 17:12 | Reagovat

[1]: Ano, sedm, mám to na vyzvánění budíku, který zvoní denně v 5:35...

Dobří lidé nejsou. Jsou lidé, kteří se snaží být dobří, a lidé, kteří by chtěli být dobří. Pak ještě lidé, kterým je to jedno.

3 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 16. října 2010 v 13:14 | Reagovat

No Vy mě dojímáte...
Chudák pejsek a co Váš Chlupatý?
Vůbec tady nepíšete hloupý a trapný věci, jak tvrdíte hned na začátku. To byste musel vědět, jaký kraviny a bláboly píšu já.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama