Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

September 19th

19. září 2010 v 12:19 | Dorian-gray
Ha, když jsme tak u té emigrace, musím opravdu pověděti, že mně to tady pěkně hněte. Nejhorší jsou ty beznadějné výhledy do budoucnosti. Půl roku tmy a zimy a tak dále. A to ani nemluvím o omezenosti někderých lidí kolem nás, kteří sice nejsou zlí, vlastně nejsou ani hloupí, nej jejich obzory sahají tak maximálně za kopec do vedlejší dědiny. Chtěl bych se vyhnou tomu abych setrval celý život na jednom místě.

Tak mně napadá scénka z jednoho filmu, kterou teď zahraju. Je to rozhovor mezi Macháčkem a holkou jménem Vesna, sedí spolu na zdi a povídají si. Vesna povídá: "Tahle země je zlá, protože čeština je zlá. To je samý by a by.", Macháček: "...co by chtěl, co by chtěl." Vesna: "Nikdo ti neřekne co opravdu chce."...  blblbla bla.... Vesna: "Každopádně si myslím že tahle země je pěkně skurvená!", Macháček dokončuje: "To každopádně, ostatně, stejně jako kterákoliv jiná země.". 

Super. Tak a naše naděje jsou pryč. Ne tak docela, nemyslím si že najdu nějaké dobré lidi, kteří si nezávidí, nelezou jeden druhýmu po zádech za úspěchem, že nebudou přepočítávat všechno jen přes prachy, že se nebudou chtít nevzájem ovlivňovat a přetvářet druhé ke svému obrazu. Jedno je ale jasné, tam kam zdrhnu nebude určitě taková zasraná, dlouhá zima jako tady, určitě tam nebude taková tma a šero. To jsou věci  které mně teď opravdu leží na srdci. Není žádná ctonst v tom otrocky akceptovat podmínky které jsou mi tu dány, já prostě chladno odmítám a nehodlám to nijak měnit. A to mně teď hněte o to více, že jsme teprve na začátku, podzim je tu za tři dny a spolu se zimou budou trvat fakt ještě pěkně dlouho, už vidím jak to bude nahovno. No asi se to může zdát jako banánní (banální) důvod k útěku, ale pro mně je to důležité.

Jo a teď z jiného soudku, chtěl jsem včera napsat článek na téma sen, téma týdne. Napsal jsem, nebo rozepsal dva, čas jsem na to měl. Záhy jsem je smazal s tím, že je to nuda, a že tam nemůžu přece napsat to o čem opravdu sním, to by bylo až příliš úchylné a zrušili by mi blog. Jinak dneším dnem opět sedím ve své smardlavé místnosti na našem RDG oddělení, dosud bylo docela dost práce, většinou samá votrava a žádné zajímavé věci, ale den ještě není u konce.

Tak tímto článkem se zase na chvilku loučím, poněvadž další službu mám až ve čtvrtek a nevím zdali se i tam kvůli řadě jiných zálib dostanu ke psaní. Mohl bych pokračovat ve zkáze tohoto blogu, který, jak jsem se díval do jakýchsi výpisů, měl v době mojí nepřítomnosti přes prázdniny návštěvnost asi 1-2 lidi za den. Ale co, já ho stejně píšu hlavně kvůli sobě, abych v budoucnu věděl jakej jsem býval naiva a jaký věci mi lítaly hlavou když bylo 19. září 2010 AD. Takže zdravím věrné a s heslem "Smrt přetvářce, sláva svobodě ducha" (to jsem právě vymyslel) se loučím s myšlenkou na brzké shledání.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 19. září 2010 v 12:25 | Reagovat

Ahoj! Na blogu hľadám adepta na rozhovor! Ak chceš, tak sa prihlás a možno si ťa vyberiem! http://supper-mood.blog.cz/1009/hlada-sa-adept-na-rozhovor

2 Fill Fill | Web | 19. září 2010 v 12:25 | Reagovat

Ahoj, na mém blogu je rozhovor s jiným blogem, prosím přečteš si ho a ohodnotíš? Díky moc

3 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 19. září 2010 v 13:19 | Reagovat

Naprosto chápu. Nejraději bych vypadla a už se nikdy nevrátila. A nebo se vrátila jen na pár dní  a všem tady nakecala, jak je to venku suprový, aby záviděli...
Máte službu až ve čtvrtek? To se teda máte...
Tak se mějte a užijte si službu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama