Nakolik mi ještě vůbec patří ty ruce, které tu teď drží volant? ...

Historická fakta V.

1. července 2010 v 19:22 | Dorian-gray
No je to už delší dobu, co jsem nic nenapsal, stejně to vychází jaksi na stejno. Psát či nepsát. Kvalita života se zásadně nemění a chleba taky levnější nebyl. Takže jsem dlouho nepsal, jelikož jsem neměl službu, byl pět dní na Slovensku, a když už jsem potom jednu službu měl, tak jsem místo psaní dělal - radši ani nenapíšu co, moh bych se jít fakt rovnou zastřelit kdyby se to prolátlo. Dlouho jsem tedy koncem června nepsal, páč jsem neměl službu, měl jsem ale v té době něco jinýho, a to narozeniny. Jó dostal jsem nějaký dárky, musím otevřeně přiznat, že mně to potěšilo. Nejen pozornost příbuzných a známých, ale i materiální podstata. Ačkoliv si myslím, že vše hmotné už mám, a pohrdám hmotným luxusem, tak jsem měl, darebák, radost.

Takže koncem června jsem neměl služby, a nemoh jsem si je naplánovat, protože jsme měli v plánu jet na Slovensko, strejda od manželky měl taky narozky. Ne že by mi tak vadilo, že jsem nemohl deset dní sloužit zdraví lidu, vadila mi nesmírně naprostá ztráta soukromí, po dosti dlouhou dobu jsem se nemohl ani podrápat v nose, aniž by mně někdo viděl. Navíc cestování v tomto teple se dvěma malými dětmi na zadních sedačkách shledávám velice mučivým. Nutné je přiznat, že holky jsou moc hodné, mohlo by být daleko hůř.

Na Slovensku jsme pili hodně víno, byli jsme na výletě na Maďarských hranicích na takovém hradě a taky na hradě ve městě Fulek, čili Filakovo. To byly také světlé okamžiky. Sledovali jsme taky fotbal Slovensko Itálie a nebýt stupidního komentáře slovenské televize, byl by to i dobrý dramatický zážitek. Poslední večer jsem to s vínem nějak přehnal, bylo mi pak nějak divně asi dva dny, vraceli jsme se taky domů a byla to opravdu hrůza. Teplo, dlouhá cesta autem, terrible hangover. Přepadl mně tam záchvat trudnomyslnosti.

Ztratil jsem zcela a zase vizi smyslu existence. Žena to samozřejmě zaregistrovala, jsem pro ni průhledný jako ... něco hodně průhledného. A představte si, místo aby mně podpořila a dodala mi sil - nasrala se. Když jsem si postěžoval později na nedostatek podpory a tepla u rodinného krbu, nasrala se ještě víc. Já jsem nebyl naštvaný, spíš smutný, trvalo nám oběma asi další dva dny, než jsme se zase začali spolu bavit aspoň na neutrální témata. Natož abychom spolu dělali něco jiného, ha, ha, ha. No a to bylo vlastě až včera. Takže jsem právě odvyprávěl vyčerpávajícně historii posledních asi čtrnácti dní, aniž bych zařadil jediný konkrétní údaj. To vypovídá o hodnotě stráveného času. No né, napsal jsem Filakovo.

Něco hodnotného se přece jen ale stalo. Byl jsem na první mojí odpolední šichtě na novém pracovišti. Je to poměrně luxusní, na můj vkus, zařízení pro diagnostiku chorob prsu. Poměrně luxusně platí a zatím si mě tam poměrně váží, zejména pro mou ochotu pro ně dělat. Uvidíme, co budou říkat až uvidí plody mojí práce, jsem v tomto oboru opravdu začátečník a o nějaké sebejistotě v mém konání nemůže být ani řeč. Mimo žen ve zralém věku, tedy screeningových, tam chodí také všechny které mají jakékoliv potíže, takže i mladé holky. Jó to by bylo bejvalo pro mě dobrý, škoda, že mě zas ty prsa tak moc nezajímají, spíš vůbec. Můj zájem se opravdu omezuje jen na diagnostické zobrazování.

A ještě jedna zajímavá věc, přiklepnou mi v práci residentské místo. Spadlo mi tak nějak do klína samo. Já zapomněl i přihlášku podat, ale naši mladí kolegové, kteří by jinak měli přednost, svou šanci odmítli. Důvodem jsou jejich neodůvodněné a paranoidní představy o tom že celý svět se je snaží ošulit. Tak vedení teď neví co s tou dotací dělat, tak se, představte si, zeptali mně, jestli bych ji milostivě nevyužil. No to bych byl vůl, kdybych odmítl.

Jo a kdyby se zdálo, že neudržím téma tak ať ten kdo to dočetl až sem ať zadá do youtube "dmitri hvorostovsky moscow nights" a uslyší, co mám rád.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tynkakroupova tynkakroupova | Web | 2. července 2010 v 10:03 | Reagovat

no konečně...díky... můžu si s váma teda psát? nebo dáte přednost jiné?
PS: píšete hezky, když si to tak člověk představí, tak jste asi šťastný...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama